Motorsporları

Romain Dumas, ID.R ile rekora hazırlanıyor

Fransız pilot Romain Dumas, Goodwood Speedweek’te bu kez ID.R’ı kullanacak. Dumas, 16-18 Ekim’de düzenlenecek Goodwood Speedweek’te yeni bir rekor için yarışacak.

DAYANIKLILIK yarışları, ralliler, off-road yarışları gibi motor sporlarının birçok disiplininde mücadele eden ve çok yönlülüğüyle tanınan Romain Dumas son olarak Volkswagen ID.R projesine katılmış ve tamamen elektrikli yarış otomobiliyle rekor kırmıştı.

Şu sıralar, 16-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Goodwood Speedweek için hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Dumas, Volkswagen Motorsport ile bir sonraki yarışta boy göstermeden önce ID.R, ID. model ailesi ve elektromobilite hakkındaki düşüncelerini ve  Speedweek için beklentilerini paylaştı.

ID.R VE ID. MODEL AİLESİ ARASINDAKİ BAĞLANTI

Her şeyden önce, motor sporları otomobilleriyle seri üretim modellerini birbiriyle ilişkilendirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Volkswagen, ID.3 ve ID.4 ile bunu kanıtladı, çünkü ID.R ile paylaşılan pek çok özellik var. Örneğin, tasarım. Ayrıca, aerodinamik yapıları ve batarya yönetimi açısından elde edilen bulgular, motor sporları otomobillerinden seri üretim modellere ve tam tersi yönde katkı sağladı. Volkswagen Motorsport açısından elektrikli bir otomobilin duyguları yansıtabileceğini ve hızlı olabileceğini göstermek önemliydi. ID.R sayesinde, bu maddenin yanına ‘tamamlandı’ diye tik atabiliriz. Yeniden şarj ve özellikle menzil açısından hala iyileştirmeye ihtiyaç var ve bu süreç devam ediyor. Geleceğe hazırlanmak için elektrikli otomobillerle motor sporlarına devam etmek önemli.

GOODWOOD ‘SPEEDWEEK’ FESTİVAL

Organizatörlerin bu etkinliği gerçekleştiriyor olmasından çok memnunum. Kesinlikle çok iyi bir etkinlik olacak. Richmond Dükü, gerçekten keyifli etkinliklere ev sahipliği yapmaya çok hevesli. Goodwood Motor Sporları Pisti eski tarz bir pisttir, ancak gerçekten çok hızlıdır. Pistin yerleşimi, oranın buram buram tarih kokmasını sağlıyor. Bu pistte ID.R’yi sürmek çok eğlenceli olacak çünkü hızlı ve akıcı bir pist. Ayrıca otomobilin arka kanadı çok büyük, bu yüzden bol bol bastırma kuvvetine maruz kalacağız. Son süratle alınabilecek bir sürü viraj var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir