GenelOto Teknoloji

Delphi’den eğitime destek

Gelecek nesillerin eğitimine yatırım yapmanın bilinciyle çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Delphi Technologies, Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni bir yedek parça laboratuvarı açtı.

BORGWARNER Inc’in küresel satış sonrası otomotiv pazarına yenilikçi ürünler sunan markası Delphi Technologies, bir yandan ürün gamını çeşitlendirip geliştirmeye devam ederken diğer taraftan da sektör için önemi büyük olan meslek liselerinde eğitime destek konusundaki çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Sektörün ihtiyacı olan insan gücünü artırmak için yaptığı projelerin sayısını da çoğaltan Delphi Technologies, bu kapsamda Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni bir yedek parça laboratuvarını törenle kullanıma açtı.

‘EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK’

Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Delphi Technologies Yedek Parça Laboratuvarı açılışında konuşan BorgWarner Inc. Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu, “150’den fazla ülkede varlığını sürdüren Delphi Technologies olarak biz de eğitimi çok önemsiyoruz. Şirket olarak gelecek nesillere yatırım yapmanın öneminin farkındayız ve bu alandaki çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Aydınlık bir gelecek için iyi bir eğitim görüşünü benimseyerek hayata geçirdiğimiz laboratuvarlarımız da geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin yetkin eğitim almasında önemli bir görev üstlenecek.” açıklamalarında bulundu.

BorgWarner Inc. Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu

‘AMACIMIZ SEKTÖRE YÖN VERECEK ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK’

Amaçlarının sektöre yön verecek ve üretmekten vazgeçmeyecek öğrencilerin yetiştirilmesi olduğunu belirten Dumanoğlu ; “Okul tarafından belirlenen sınıfın tüm tadilat işlerini büyük bir titizlikle yaptık ve öğrencilerimizin görerek öğrenmelerine katkı sağlayacak örnek ürünlerin uygulamalı eğitimlerde kullanılması için örnek yedek parça ürünlerimizin yanı sıra yapılacak bakım eğitimlerinde kullanılması için  D Motor yağı numuneleri, 1 adet lift, 1 havalı somun sıkma tabancası, dolu bir takım aracı, 1 adet arıza teşhis cihazı ve bilgisayarı da okulumuza bağışladık. “Delphi Technologies Yedek Parça Laboratuvarı” ismiyle anılacak bu sınıf gibi eğitim ve öğretim projelerine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Aydınlık bir gelecek için  yetkin ve iyi bir eğitim görüşünü benimseyerek Nisan ayında hayata geçirdiğimiz, Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtığımız Delphi Technologies Yedek Parça Laboratuvarı’ndan sonra 2. laboratuvarımız olan “Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Delphi Technologies Yedek Parça Laboratuvarı”mız da geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin yetkin eğitim almasında önemli bir görev üstlenecek. Dünya büyük bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşüme entegre olabilmenin ve ileri doğru emin adımlar atabilmenin yolu da doğru ve yetkin bir eğitimden geçiyor” dedi.

Türkiye’nin genç nüfus yapısının özellikle Avrupa’da önemli bir avantaja sahip olduğunu vurgulayan Reşat Dumanoğlu, “Gençlerimizi ancak doğru, yeterli ve uygulamalı tekniklerle eğiterek ülke olarak konumumuzu olduğundan daha yukarı taşıyabiliriz. Delphi Technologies olarak biz de eğitimi çok önemsiyoruz. Şirket olarak gelecek nesillere yatırım yapmanın öneminin farkındayız ve bu alandaki çalışmalarımıza içtenlikle devam ediyoruz” dedi. “Delphi Technologies Yedek Parça Laboratuvarı” ismiyle anılacak bu sınıf gibi eğitim ve öğretim projelerine katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade eden Reşat Dumanoğlu, “Burada yetişen öğrencilerin sektöre yön veren, üretmekten vazgeçmeyen gençler olmasını diliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir