Genel

Martaş Otomotiv’de yeni atama

43 yıldır sektörün en önemli oyuncularından olan Martaş Otomotiv, başta otomotiv yedek parça sektörü olmak üzere birçok farklı sektörde üst düzey yöneticilik tecrübesiyle sektörün önemli isimlerinden olan Ahmet Coşkun’u, bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atadı.

GENİŞ ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeliyle 43 yıldır otomotiv yedek parça bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım şirketi Martaş Otomotiv, büyüme ve globalleşme stratejisi kapsamında yönetim kurulunu güçlendirmeye devam ediyor. Başta otomotiv yedek parça sektörü olmak üzere birçok farklı sektörde üst düzey yöneticilik tecrübesiyle sektörün önemli isimlerinden olan Ahmet Coşkun, Martaş Otomotiv’in yeni bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Nisan ayı itibarıyla yeni görevine başlayan Ahmet Coşkun, şirketin globalleşerek büyüme stratejisine destek verecek.

ÖNEMLİ ŞİRKETLERDE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPTI

1970 Kayseri doğumlu olan Ahmet Coşkun, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Ardından Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında MBA programını tamamlayan Coşkun, çalışma hayatına Delphi Packard Electrical Systems’de Proje Mühendisi olarak adım attı. Daha sonra Komili Sabun Kozmetik Sanayi AŞ’de Planlama Müdürü, Marteks Marmara Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’de Satış Müdürü Yardımcısı, Valeo Automotive Systems’de Lojistik Müdürü, Sertrans International Transport & Trading Ltd’de Bölge Müdürü, ZF Lemförder Aks Modülleri Sanayi’de Fabrika Müdürü olarak görev alan Ahmet Coşkun, Dönmez Debriyaj’da ise Genel Müdür, Heper Metal Döküm Sanayi’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev aldı. Coşkun son olarak Sampa Otomotiv’de Genel Müdür olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Coşkun, İngilizce’nin yanı sıra Almanca ve Fransızca da bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir