GenelTicari Araçlar

Sabancı Holding’den ‘mobilite’ adımı

Sabancı Holding, gelecek hedeflerine yönelik odağını güçlendirecek bir organizasyon değişikliğine imza atarak, Brisa, Temsa Skoda Ulaşım Araçları ve Temsa Motorlu Araçlar “Mobilite Çözümleri Grup Başkanlığı” altında toplanıyor.

SABANCI Holding, stratejik öncelikleri doğrultusunda ana işlerinin büyütülmesini ve yeni büyüme platformlarını önceliğine alarak, gelecek hedeflerine yönelik odağını güçlendirecek bir organizasyon değişikliğine imza attı. Bu kapsamda, “Yapı Malzemeleri” ve “Sanayi” stratejik iş kolları, “Malzeme Teknolojileri” ve “Mobilite Çözümleri” olarak yeniden yapılandırıldı.

SABANCI HOLDİNG’DEN MOBİLİTE ADIMI

Bu değişiklikle birlikte, Sabancı Topluluğu şirketlerinden Akçansa, Çimsa ve Kordsa faaliyetlerini Malzeme Teknolojileri grubu altında; Brisa, Temsa Skoda Ulaşım Araçları ve Temsa Motorlu Araçlar ise Mobilite Çözümleri grubu altında sürdürecek.

Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanlığı görevini Cevdet Alemdar yürütecek.

MOBİLİTE ÇÖZÜMLERİ GRUP BAŞKANLIĞI

19 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak değişiklikler kapsamında, hali hazırda Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı olarak görev yapan Burak Orhun, Sabancı Holding Malzeme Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanırken, Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cevdet Alemdar ise Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanı olarak görev yapacak. Yeni organizasyon yapılanması, Sabancı Topluluğu’nun yeni ekonomiye dayalı iş modellerine odaklanmasına destek olurken, Dünya’nın Sabancı’sı vizyonuna da önemli katkılar sunacak.

Evren Güzel, Temsa’da görevi Tolga Kaan Doğancıoğlu’ndan devralacak.

TEMSA’NIN DİREKSİYONUNA KADIN YÖNETİCİ

Mobilitenin giderek öne çıktığı günümüzde otomotiv şirketleri Brisa ve iki ayrı Temsa’yı mobilite çözümleri grubuna bağladı. Diğer önemli sanayi şirketi Kordsa ise Malzeme teknolojileri grubuna alındı. Sabancı Grubu’nda TEMSA tesciliyle Temsa Ulaşım ve Temsa Motorlu Araçlar şirketleri yer alıyor. Bu şirketlerden biri Adana merkezli olarak Temsa markasıyla otobüs ve ticari araçlar üretip, ihraç ediyor. Diğeri ise Mitsibushi marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor.

Bu arada Adana merkezli Temsa Ulaşım şirketinde 1 temmuzda geçerli olmak üzere bir de üst düzey görev değişikliği olacak. Sabancı Holding şirketlerinden Temsa Otobüs’ün direksiyonuna bir kadın yönetici oturacak. Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel, mevcut CEO Tolga Kaan Doğancıoğlu’ndan görevi devralacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir