Genel

‘Yılın Otomobili’ için son viraj

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) 8’inci kez düzenlediği “Yılın Otomobili” yarışmasında basın mensuplarının test sürüşleriyle bir etap daha tamamlandı. OGD üyelerinin oylarıyla belirlenecek birinciler, 13 Haziran’da gerçekleştirilecek final gecesi ve ödül töreninde açıklanacak.

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” finalinde yarışacak 7 aday modelin açıklanmasının ardından, aday modellerin test sürüşleri gerçekleştirildi.

Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte, otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyeleri, aday otomobilleri yeniden inceleme ve deneyimle fırsatı yakaladı.

OGD Başkanı Ufuk Sandık

OGD Başkanı Ufuk Sandık etkinlikte yaptığı konuşmaa , bu yıl 33 aday otomobilin alanında uzman otomotiv gazetecileri tarafından değerlendirildiğini ve en fazla oy alan 7 otomobilin finale kaldığını söyledi.

Sandık, “Yani yılın otomobilinde aslında son viraj bu. Intercity İstanbul Park’ta yaptığımız test sürüşlerinde arkadaşlarımız zaten daha önceden kullandıkları otomobilleri yeniden gözden geçiriyorlar. Ve buraya katılan yedi finalistin yöneticileriyle bir araya gelerek akıllardaki soruların yanıtını alıyorlar. Dolayısıyla tekrar oy kullanmadan önceki son adım da bu şekilde gerçekleşiyor.” ifadelerini kullandı.

Tüm kategorilerde otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyelerinin oylarıyla belirlenecek birinciler, 13 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek final gecesi ve ödül töreninde açıklanacak. 7 finalist otomobiller, BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408 ve Toyota Corolla Cross modellerinden oluşuyor.

Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda gerçekleşen “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasında ayrıca, “Yılın Tasarımı”, “Yılın Basın Lansmanı” ve “Yılın İnovatif Projesi” dallarında da ödül verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir