Honda, rekora ‘sedan’la ulaşacak

Yıl sonuna kadar 3 ayrı yeni sedan modeli ile ürün gamını genişletecek olan Honda Türkiye, ilk adımı City modeli ile attı. Sedanda vites büyüten Honda Türkiye, 2021’i rekor satışla kapatmakta kararlı. Yeni City, 11 Eylül’de 219 bin TL’den başlayan fiyatlar ve 2 donanımla satışa sunulacak.

‘HONDA’YLA GELECEK’ mottosu altında hem dijitalleşme yatırımlarıyla hem de genişlettiği ürün gamı ile vites büyüten Honda Türkiye, 2021 yılı sonunda rekor satışa imza atmaya hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar satışa sunacağı 3 ayrı modeli ile sedan ürün gamını yenileyen Honda, bu hedefine doğru ilk adımı City ile attı. Honda City, Elegance ve Executive donanım seçenekleriyle 11 Eylül 2021 tarihinde 219 bin TL’den başlayan fiyatı ile Türkiye’de satışa çıkıyor.

‘HONDA TÜRKİYE İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR’

Honda City Türkiye lansmanında konuşma yapan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, 2021 yılında Honda Türkiye için yeni bir dönemin başlayacağını belirterek şunları söyledi: “Türkiye pazarının ihtiyacına yönelik ürün gamımızı genişletiyoruz. Ülkede en çok sedan tercih edildiğini göz önüne aldığımızda bu ihtiyaca yönelik ürünler sunmalıyız. 2021 hedeflerimizden biri buydu. Satışa sunacağımız yeni modellerimizle bu hedefimizi gerçekleştirdik. Üretimin sonlanması ardından başlayacak yeni dönemde atacağımız büyüme adımları ve yatırımlarımız ile Honda’nın pazardaki konumu güçlenecek. Satış ve satış sonrası operasyonlarımızdaki başarıyı, müşteri memnuniyeti kalitemizi artırarak sürdürecek, yeni modellerimizle yine yollarda olacağız.”

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura ve Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer

‘HONDA’YLA GELECEK’ KONSEPTİNİN ÖNEMİ BÜYÜK

Honda Türkiye’nin dijitalleşme yatırımlarına da değinen Başkan Tsumura, “Honda’yla Gelecek konsepti bizim için çok önemli. Geniş ürün gamı, prestij, sportiflik, güvenli sürüş, ileri teknoloji ve daha nice fayda Honda’yla Gelecek diyoruz. Ürün gamımızı bu vizyonla genişletirken dijitalleşme çalışmalarına da hız verdik. Bu çalışmaların temeline bayilerimizi koyduk. Hem değişen yaşam düzeni hem de tüketicilere daha efektif çözümler sunmak için bayilerde AR teknolojisi ile incelenebilen ürün gamından online otomobil satışına kadar birçok yeniliği dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

‘TÜKETİCİLER İÇİN AKILLI SEÇİM FIRSATI SUNUYORUZ’

Sedan ürün gamında en geniş çeşitliliğe sahip olan markalar arasında yer alacaklarını belirten Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “2021 yılının ilk yedi aylık dönemine baktığımızda, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 27 büyüme gösteren pazara karşın Honda Türkiye, yüzde 52 büyüme elde etti. 2021 yılında pazarın 650 bin bandında olmasını beklerken biz de 30 bin adet ile rekor satışa ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizde genişlettiğimiz sedan ailemiz büyük rol oynuyor. Bu ay lansmanını gerçekleştirdiğimiz City’nin ardından Ekim ayında Accord ve Kasım ayında da yeni Civic modellerimizi satışa sunacağız. Ürün gamımızda her biri ayrı öneme sahip olan bu modellerimiz sedan tercih eden her bir tüketicinin ihtiyacına cevap verebilecek” dedi.

Honda City’nin ‘Akıllı Seçim’ sloganına dikkat çeken Bülent Kılıçer, “Sportif tasarımıyla güçlü sedan duruşuna farklı bir yorum getiren yeni City, performans ve donanım özellikleri anlamında tüketiciler için en akıllı seçim olacak iddiasını taşıyoruz. Anahtarsız çalıştırma özelliği, özel dizayn LED farları, tasarımı, iç kabin ferahlığı,  bagaj kapasitesi ve yakıt verimliliği gibi birçok özelliği ile rakiplerinden ayrışacak. City için 7 bin adedin üzerinde satış hedefimiz var, kısa bir sürede bu sayılara ulaşacağımızı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

SPORTİF SEDAN TASARIMI

Sportif tasarımıyla güçlü sedan duruşuna farklı bir yorum getiren yeni City, dış tasarımıyla güven vermeyi ve aynı zamanda etkileyici bir izlenim bırakmayı başarıyor. Honda’nın üst sınıf sedan modeli Accord ve Civic’te de kullanılan ön ızgara tasarımı yeni City’ye güçlü ve modern bir görünüm kazandırıyor.

“İleri teknolojik aydınlatma” konseptine dayanan farların tasarımı hem gündüz hem de gece dikkat çekici ve özgün bir görünüm sunuyor. Halojen veya LED olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan ön farlar entegre DRL (Gündüz Sürüş Farları) ile markanın güncel tasarım dilini yansıtıyor. Deniz kabuğu tasarımına sahip LED ön farlar altı adedi kısa ve üç adedi ise uzun far olmak üzere birçok hücreden oluşuyor. Modern ve teknolojik tasarıma sahip DRL farlar tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor.

Özgün ışık imzasıyla gündüz olduğu kadar gece sürüşlerinde de karakteristik bir görünüm sunan LED arka stop lambaları tüm versiyonlarda standart olarak yer alırken; enerji tüketimini düşüren ve daha parlak bir aydınlatma sağlayan LED teknolojisi ile otomobilin arkadan bakıldığında genişlik algısı daha da güçleniyor. Yanlara doğru dönen stop lambaları karakteristik bir görünüm sunuyor. Köşelere entegre edilen ve öne doğru kıvrılan sinyal lambaları şık bir görünüm sunarken; gece sürüş güvenliğini destekliyor.

FERAH İÇ MEKAN TASARIMI

Ferah ve geniş bir iç mekan kullanımı hedefleyen yeni City, eğlenceli ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatmayı vaat ediyor. Honda, şehir yaşamının stresini kullanıcıları için azaltan rahat bir iç mekan sunmayı hedeflerken; buna bağlı olarak konforlu ve ideal sürüş pozisyonunu sağlayan ön koltuklar sunuyor.

Arka koltuklarda da üstün bir konfor seviyesine ulaşılan Yeni City’de, 10’uncu nesil Civic’e göre 20 mm daha geniş arka yolcu diz mesafesi oldukça ferah bir iç mekan sunmakla kalmıyor ayrıca arka koltuk yolcularına ileri düzey bir görüş alanı da sunuyor. Yeni Honda City’de yan aynalar kapı paneline konumlandırıldı. Böylece daha geniş bir görüş açısı sağlamak ve özellikle dönüşlerde yayaların daha rahat görülmesi için ön direk ile kapı aynası arasında net bir boşluk oluşturuldu.

GELİŞMİŞ MULTİMEDYA ÇÖZÜMLERİ

Yeni City’de iç mekanda dikkat çeken ve kullanımı kolay gösterge paneli, kullanıcıya tüm önemli sürüş bilgilerini okunaklı bir şekilde iletiyor. Analog göstergede ibreler yalın bir tasarımla okunaklı bir yapı sunuyor. Orta konsoldaki 8 inçlik ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi; yansıma yapmayan ekran teknolojisi ile her an rahat bir görüş sağlıyor. Birçok bağlantı seçeneğini destekleyen sistem, USB veya Bluetooth üzerinden akıllı telefon bağlantısı sunuyor. Orta konsolun alt kısmında bulunan saklama alanında ayrıca bir ACC ve 2 adet USB soketi bulunuyor. Telefon saklama alanıyla USB soketinin aynı alanda olması kablo karmaşasının önüne geçerek kolay bir kullanım alanı sunuyor.  Yeni City’nin bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto dışında web bağlantılarını da desteklerken; kullanıcı, haritalar ve araç navigasyon sistemleri gibi çeşitli akıllı telefon uygulamalarına ait görüntüleri ekrana yansıtabiliyor.

519 LİTRELİK BAGAJ HACMİ

Premium görünümüyle City’nin kalite algısını yükselten ve ön mekanı ikiye bölen konsol mimarisi, ön yolculara kişisel bir alan yaratıyor. İki adet bardak tutucu ve bir adet geniş saklama alanı, işlevselliğe gösterilen özeni yansıtırken; orta konsolda 600 ml şişe için uygun iki adet şişe tutucu, ayrıca ön ve arka kapılarda 1 litrelik şişe tutucu daha bulunuyor. Ayrıca el freni kolunun sağında ve solunda saklama alanları bulunuyor. Arkadaki yolcular için ise 1,5 litrelik plastik şişeler için şişe tutucu yer alıyor.  Tüm bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra yeni City’de uzun arka aks çıkıntısının da katkısıyla 519 litre ile oldukça geniş bir bagaj hacmi sunuluyor.

YÜKSEK VERİMLİ MOTOR PERFORMANSI

Yeni City’nin sıralı dört silindirli 1.5 litre i-VTEC benzinli motoru 121 PS (89 kW) maksimum güç ve 145 Nm maksimum tork üretiyor. CVT şanzımanla kombine edilen motor bünyesindeki Honda’ya özel yüksek hassasiyetli supap kontrol teknolojisi; yüksek yakıt verimliliği ve performansı bir arada sunuyor. Yüksek güç üreten motoru ile gelişmiş yakıt ekonomisini aynı potada eriten City’de, yakıt tüketimini ve CO2 emisyon değerlerini düşürmek amacıyla iyileştirmeler yapıldı. Keyifli sürüş deneyimi sunan yeni City, 139 gr/km (WLTP) CO2 emisyonu ve 6,2 lt/100 km (WLTP) değerleri ile yakıt ekonomisiyle fark yaratıyor.

KAPSAMLI GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

Yeni Honda City, son derece gelişmiş çarpışma enerjisi sönümleme mimarisi ve üstün bir güvenlik performansı sunuyor. Ayrıca ön tarafta olası bir çarpma anında yayalara zarar vermemek için darbeyi yumuşatan bir yapı uygulanıyor.

City, özel enerji sönümleme bölgeleriyle gerek önden gerekse de yandan çarpışmalarda üstün çarpışma güvenliği sunuyor.  Yeni City, anahtarsız giriş ve çalıştırma sayesinde kullanıcılara konforlu ve zahmetsiz bir kullanım imkanı sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.