Filo Kiralama/İkinci ElGüncel

OYDER: Yeni kararı destekliyoruz

Ticaret Bakanlığının otomotivdeki yeni tedbirlerini değerlendiren OYDER Başkanı Dr. Altuğ Erciş, “Bakanlıkça alınan yeni tedbir ve kararları destekliyoruz. Piyasada yılda 3 adedin üzerinde taşıt alım-satım işlemini yapanların varlığını gözlemledik. Bu, yetkili satıcılarımızın da önüne geçilmesini istediği bir durum” dedi.

OTOMOTİV Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Dr. Altuğ Erciş, Ticaret Bakanlığının otomotiv sektörüne yönelik yeni tedbir ve kararlarını desteklediklerini belirterek, “Piyasada yılda 3 adedin üzerinde taşıt alım-satım işlemini yapanların varlığını gözlemledik. Bu, yetkili satıcılarımızın da önüne geçilmesini istediği bir durum.” ifadelerini kullandı.

Erciş, yaptığı yazılı açıklamada, Ticaret Bakanlığının, otomotiv sektörünün tüm temsilcileriyle organize edilen 19 Haziran tarihli toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

OYDER Başkanı Dr. Altuğ Erciş

Bakanlıkça alınan yeni tedbir ve kararları desteklediklerini belirten Erciş, “19 Haziran tarihinde Ticaret Bakanımız Ömer Bolat ile otomotiv sektörünü temsil eden STK’ler, kurum ve kuruluşlar ile birlikte son derece verimli ve yapıcı görüşmeler gerçekleştirdik. Sektörümüzün sorunları ve çözüm yolları hakkında fikir alışverişinde bulunduk. İstikrarlı bir piyasa yapısına ulaşmak için sektör bileşenleri olarak bizlerin de motorlu kara taşıtı alım satımlarında düzenli bir işleyişe ulaşması birincil derecede önemlidir.” ifadelerini kullandı.

‘PİYASANIN REGÜLE EDİLMESİNDE ÖNEMLİ BİR KARAR’

Piyasada yılda 3 adedin üzerinde taşıt alım-satım işlemini yapanların varlığını gözlemlediklerini aktaran Erciş, şunları kaydetti: “Bu, yetkili satıcılarımızın da önüne geçilmesini istediği bir durum. Bireylere haksız kazancın önünü açacak ve fiyatları yukarıya çekecek bu alım satımların düzenli olarak denetlenecek olması ve yasalara uygunsuzluk durumunda bu satıcılar hakkında idari para cezası uygulanması kararını olumlu atılmış bir adım olarak görüyoruz. Bu piyasanın regüle edilmesi yönünde alınmış çok önemli bir karardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir