Güncel

Sanal fuarda 944 iş görüşmesi

Ticaret Bakanlığı ve TİM koordinasyonu ve Automechanika İstanbul’un desteği ve OİB’in organizasyonuyla düzenlenen 3 boyutlu sanal otomotiv fuarı “Auto Expo Türkiye 2020 Fuarı”nda 944 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

ULUDAĞ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB) organizasyonuyla düzenlenen 3 boyutlu sanal otomotiv fuarı “Auto Expo Türkiye 2020 Fuarı”nda 944 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

OİB’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde katma değerli ihracatın artırılması yolunda düzenlediği dijital etkinliklerden sonuncusu olan “Auto Expo Türkiye 2020”  tamamlandı.

97 ÜLKEDEN, 1121 ZİYARETÇİ KATILDI

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ve Automechanika İstanbul’un desteğiyle organize edilen sanal otomotiv fuarında 944 ikili iş görüşmesi yapıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin de katılımıyla 8 Aralık’ta açılışı yapılan, Almanya’dan ABD’ye, İngiltere’den Vietnam’a, İspanya’dan Bolivya’ya kadar 97 ülkeden 737’si yabancı olmak üzere 1121 ziyaretçinin iştirak ettiği organizasyonda, Türkiye’nin önde gelen 55 otomotiv ana ve tedarik sanayi firması ürünlerini tanıttı.

Fuarda, 4 gün süresince firmaların üç boyutlu stantları çevrim içi ziyarete açık tutuldu.

OİB Başkanı Baran Çelik

‘SANAL TİCARET HEYETLERİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK’

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, yaptığı değerlendirmede üç boyutlu dijital otomotiv fuarını başarıyla tamamlamaktan mutlu olduklarını bildirdi.

Auto Expo Türkiye 2020’ye katılan üyelerin önemli iş görüşmeleri yaptığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti: “Bu faaliyetimiz Türk otomotiv endüstrisi ürünleri ihracatının daha da artmasına önemli katkı sağlayacaktır. OİB olarak önümüzdeki dönemde sanal ticaret heyetleri çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şubat ayında Çin-Vietnam Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti ve mart ayında da Güney Afrika Cumhuriyeti Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti programımız olacak. Pandemiye rağmen üyelerimize yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir