GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarSürüş İzlenimi

SUV’a alternatif yetenekli aile otomobili

BMW 2 Serisi Active Tourer 2014 yılında markanın X1, 1 Serisi ve 2 Serisi Gran Coupé modellerini de taşıyan UKL2 platformuyla yollara çıktığında markanın ilk önden çekişli otomobili olarak tarihe geçmişti. Bu ortak platform, otomobile BMW’nin dinamik sürüş özelliklerini de getiren bir yapı. BMW 2 Serisi Active Tourer modelini, aynı platformun geliştirilmiş hali üstünden yükselen ikinci nesli ile deneyimledik.

DIŞ TASARIM

BMW 2 Serisi Active Tourer, geniş ve sekizgen biçimli böbrek izgaraları, keskin çizgilere sahip LED farları ve geniş omuz çizgileriyle kolaylıkla fark ediliyor. Gövdeye entegre edilen kapı kolları modelin yalın tasarım felsefesini ön plana çıkarırken, düz A sütunu ve uzatılan yan cam grafiği de BMW 2 Serisi Active Tourer’e dinamik bir görünüm kazandırıyor.

BMW 2 Serisi Active Tourer, sahip olduğu modern ve estetik detayları sayesinde hem sportif hem de kendinden emin bir duruş sergiliyor. BMW 2 Serisi Active Tourer’in önceki nesline göre yapılan iyileştirmelerle sürtünme katsayısı 0.26 Cd seviyelerine düşürülmüş.

Geliştirilen omuz çizgileri, ince LED aydınlatma üniteleri ve arka difüzöre entegre edilen egzozlar ise BMW 2 Serisi Active Tourer’ın arka bölümüne kaslı bir görünüm kazandırıyor.

415 LİTRELİK BAGAJ

Selefine göre 30 mm daha uzun, 8 mm daha yüksek, 24 mm daha geniş, ön ve arka iz açıklıkları 22 mm daha fazla olan ikinci nesil 2 Serisi Active Tourer, bir önceki nesille aynı dingil mesafesine sahip. Bir SUV kadar heybetli olma kaygısı bulunmayan, daha şehirli bir görünüme sahip olan yeni 2 Serisi Active Tourer, yine de selefine çok daha güçlü ve iddialı bir tasarıma sahip.

Kızaklı arka koltuklar, bagaj alanıyla yaşam alanı arasında esneklik sunuyor. 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklarla 415 litrelik bagaj kapasitesi 1405 litreye ulaşabiliyor.

ÇOK YÖNLÜ PREMİUM İÇ MEKAN

BMW 2 Serisi Active Tourer’in ikinci nesliyle gelen yenilikler arasında geniş iç tasarımı ve çok yönlülüğü yer alıyor. Kabin geometrisi ve iç tasarımın detaylarında İnce gösterge paneli, BMW Kavisli Ekran (Curved Screen) ve azalan düğmeler sayesinde iç mekanda premium bir ambiyans yaratılıyor.

Kol dayamanın önünde yer alan cömert eşya gözünde hem akıllı telefon hem de termos gibi günlük hayatı kolaylaştıran eşyalar için geniş bir kullanım alanı sunuluyor.

BMW 2 Serisi Active Tourer, yolcularına selefine göre çok daha konforlu bir uzun mesafe yolculuğuna da olanak sağlıyor.

Elektrikli olarak ayarlanabilen sürücü ve yolcu koltuğu aynı zamanda hafıza fonksiyonunu da kullanıcısına sunuyor.

PERFORMANS VE SÜRÜŞ İZLENİMİ

BMW 2 Serisi Active Tourer; 6500 d/d’de 170 Hp güç ve 4000-4400 d/d’de 280 Nm tork üreten 1499 cc’lik 4 silindirli verimli benzinli motoruyla BMW genlerine yakışır bir performans ortaya koyuyor. Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’ın mild hybrid teknolojisi ile frenleme veya sürüş esnasında otomobilin kinetik enerjisi elektriğe dönüştürülerek bataryada depolanabiliyor. Böylelikle daha düşük emisyon ve yakıt tüketimi elde edilirken ek olarak 19 beygir güç ve 55 Nm’lik tork sağlamış. Fabrika verilerine göre ortalama 6.5 lt/100 km yakıt tüketim verisine sahip olan model; 8.1 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor, maximum hızı ise 221 km ile sınırlandırılmış. Şehir içinde kullanım gerçekleştirdiğimiz otomobilin ortalama yakıt tüketimi ise 7.5 litre seviyelerinde gerçekleşti.

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

BMW 220i Active Tourer’ın Aktif Koruma sistemi, sürücü ve yolcuları elektronik koruma kalkanıyla güvencesine almış durumda. Sistem kapsamında şeride aktif dönüş sağlayan Şerit Terk Uyarısı, Hız Limit Bilgisi, manuel Hız Limiti Asistanı ve ön çarpışma uyarısı yer alıyor. Aracın geri görüş kamerası ve otomatik fren fonksiyonu ile park asistanı, park etmeyi ve manevraları çok daha kolay hale getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir