SUV’da Ekim ayının lideri Peugeot

Geçtiğimiz yıl en çok SUV satan marka olmayı başaran Peugeot, Ekim 2021’in de SUV pazarı lideri konumuna geldi. Markanın en başarılı SUV modeli ise ilk 10 ayı lider tamamlayan 2008 oldu. Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “Yılı lider olarak tamamlamak istiyoruz” dedi.

PEUGEOT, 2020 yılında yakaladığı SUV başarısını 2021 yılında da sürdürüyor. Geçtiğimiz yılın bu alandaki pazar lideri marka, 2021 yılı Ekim ayını da lider kapatarak SUV alanında yakaladığı başarısını perçinledi. Fransız üreticinin bu alandaki en başarılı modeli ise kuşkusuz B-SUV segmentindeki güçlü temsilcisi SUV 2008 oldu. Model, Türkiye pazarında satışa sunulduğu 2020 yılından bu yana yüksek bir satış performansı sergileyerek kendi sınıfında en çok tercih edilen SUV modellerinden biri oldu.

Başarılı grafiğini 2021 yılında da sürdüren Peugeot SUV 2008, 2021 yılının Ocak – Ekim döneminde 7.507 adetlik satışa ulaşarak yüzde 15 pazar payı elde etti ve ilk 10 ayda sınıfının açık ara lideri oldu. Peugeot SUV 2008, Eylül ve Ekim aylarında arka arkaya gösterdiği satış performansıyla da dikkatleri üzerine topladı. Eylül ayını 1.082 adetlik satışla B-SUV segmentinden yüzde 21’lik pazar payı alarak, Ekim ayını ise 1.143 adet ile yüzde 28 pay ile tamamlayan SUV 2008, geçtiğimiz iki ayı da sınıfının zirvesinde bitirdi.

Markanın SUV ailesinin en büyüğü olan Peugeot SUV 5008 ise Ekim ayında kendi sınıfında yüzde 21 gibi yüksek bir pay elde ederek lider olmayı başardı ve markanın bu ayki SUV liderliğine katkıda bulundu.

PAZAR PAYINDA YÜKSELİŞ GRAFİĞİ

Peugeot SUV segmentinde yakaladığı başarının yanı sıra 2021 yılında toplam pazar payında da yükselen bir grafik çizmeyi başardı. Markanın Ekim ayı toplam pazar payı geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre 1,2 puan üzerine çıkarak yüzde 8,3 oldu. Binek otomobil pazar payında da yukarı yönlü grafik yakalayan Peugeot’nun Ekim ayı binek otomobil pazar payı 2020’nin aynı dönemine göre 1,7 puanlık artışla yüzde 8,7’ye yükseldi. Peugeot, hafif ticari araç satışlarında Ekim ayında yüzde 7,4’lük pay elde ederken Ocak-Ekim döneminde ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 43’lük bir artış yakaladı.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç

‘YILI LİDER TAMAMLAMAK İSTİYORUZ’

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “Otomotiv sektörü, pandemi ve hemen sonrasında tedarik zincirinde meydana gelen aksaklıklar nedeniyle oldukça zor bir yıl geçiriyor. Belirsizliğin böylesinde zor olduğu bir yılda Peugeot markası olarak gerek SUV gerekse hatchback ve sedan modellerimizle ihtiyaçları karşılamak için maksimum bir çaba gösteriyoruz. Öyle ki, geçtiğimiz yılı SUV sınıfının lideri olarak tamamlayan markamız bu sene Ekim ayında da zirvede yer aldı. SUV 5008 ve SUV 2008 modellerimiz sınıflarında yakaladıkları yüzde 21 ve yüzde 28’lik pazar payları ile bu liderliğe Ekim ayında da ciddi katkı sağladılar. Peugeot SUV 2008, sınıfında fark yaratan özellikleriyle satışa sunduğumuz günden beri Türk tüketicisinin tercihi oldu ve bunu başarıyla sürdürüyor. İlk 10 ayda 7.507 adetlik satışa ulaştığımız SUV 2008’in başarısını son 2 ayda da devam ettirerek B-SUV sınıfı lider tamamlamak istiyoruz” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.