Güncel

Volkswagen Golf tarihe karışıyor

Volkswagen, Golf modeli için içten yanmalı motor geliştirmeyi planlamadığını açıkladı. CEO Thomas Schaefer, ‘Dünya 2027’ye kadar değişirse yeni bir araç tasarlayabiliriz, ama sanmıyorum” dedi.

ALMAN otomobil üreticisi Volkswagen’in, efsanevi Golf modeli için yeni bir içten yanmalı motor geliştirmeyi planlamadığı bildirildi.

Volkswagen CEO’su Thomas Schaefer, Alman otomobil dergisi Automobilwoche’e verdiği röportajda, Alman üreticinin, 1974’ten beri satışta olan Golf modeli için yeni nesil içten yanmalı bir motor geliştirmeyi planlamadığını belirtti.

‘YENİ NESİL GOLF 10 YILLIK PLANLANDI’

Schaefer, yeni nesil Golf’un 10 yıllık için planlandığını belirterek, “Ardından bu segmentin nasıl geliştiğini görmemiz gerekiyor. Eğer dünya 2026 veya 2027’ye kadar beklentilerden tümüyle farklı bir şekilde gelişirse tamamen yeni bir araç geliştirebiliriz. Ama olacağını sanmıyorum. Bugüne kadar bu beklenmiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

GOLF İSMİ ELEKTRİKLİ MODEL İÇİN KORUNACAK

Schaefer, Volkwagen’in bir elektrikli modeli için Golf isminin korunacağını belirterek, “Golf, Tiguan ve GTI gibi ikonik isimlerden vazgeçmeyeceğimiz, onları elektrikli otomobil dünyasına aktaracağımız açık.” ifadesini kullandı.

Volkswagen’in Avrupa’nın en çok satan otomobili olan Golf’ün motorunu yenilemeye yatırım yapmama kararı sonrası üretimde olan Golf 8, hatchback otomobilin son içten yanmalı motor versiyonu olacak.

Bu arada, Volkswagen markası 2026 yılına kadar otomobil üreticisinin 25 bin avrodan daha düşük bir fiyata satmak istediği giriş seviyesi bir model de dahil olmak üzere 10 yeni elektrikli modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir