DS Automobiles, Formula-E’nin şampiyonu oldu

 

2018/2019 ve 2019/2020 yıllarında iki kez üst üste Formula E Pilotlar ve Takımlar şampiyonu olan DS Automobiles, açılışından beri karbon nötr olan ilk spor serisi ABB FIA Formula E Şampiyonasını alkışlıyor. 2020’nin ilk yarısında ortalama 80g/km’nin altında CO2 emisyonu ile Avrupa’nın en verimli çoklu enerji markası olan DS Automobiles, gerekli ve akıllı enerji geçişini tamamen destekliyor.

DS Automobiles 2015’deki açılışından beri elektriklendirmeyi stratejisinin merkezinde tutuyor. Üretim modellerinin gelişimini hızlandırmak için DS Automobiles, Formula E Şampiyonası kapılarını üreticilere açar açmaz etkinlikte yer alan ilk premium marka haline geldi. Bu süreçte seriler üzerinde egemenlik kurarak, son iki yılın Pilotlar ve Takımlar ödüllerini kazandı. DS Automobiles Formula E’de elde ettiği bilgilerden yararlanarak kendi segmentlerindeki kıstası belirleyecek nitelikte elektrikli modeller geliştirmekte. Elektrikli araç teknolojisi, akü ve güç kontrol ünitesi ile bilgisayar yazılım yönetimi seçimleri, yarışta elde ettikleri deneyimlerden ileri geliyor.

DS Automobiles enerji geçişine derinden bağlı bir marka. Tüm ürün yelpazesi elektrikli versiyonlarla sunuluyor (%100 elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve şarj edilebilir hibrit DS 7 CROSSBACK E-TENSE 225, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 300 ve yakında 360 beygir gücüne kadar çıkabilen DS 9 E-TENSE). 2025’ten itibaren markanın yeni modellerinin tamamı yalnızca elektrikli olacak.

New York City’de düzenlenen İklim Haftası kapsamında ABB FIA Formula E Şampiyonası, açılışından itibaren karbon nötr sertifikası alan ilk spor oldu. Bu, serinin destekçileri tarafından yönetilen devasa projenin başarısının bir kanıtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.