Aytemiz’in BC Vision’a desteği sürüyor

Aytemiz, geçtiğimiz yıl WRC Türkiye Rallisi’nde yarışan ve en son 2019’daki  Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Takımlar birincisi olan BC Vision Motorsport takımına verdiği desteğe bu yıl da devam ediyor.

SON 5 yıldır futboldaki sponsorluğun yanı sıra bireysel sporcuları da destekleyen Aytemiz, geçtiğimiz yıl WRC Türkiye Rallisi’nde sponsoru olduğu BC Vision Motorsport takımının bu yıl da sponsorluğunu üstlendi. 2019 Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonu olan ve 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen Bodrum Rallisi’ni Burak Çukurova-Vedat Bostancı ile kazanarak sezona başlayan BC Vision Motorsport takımı, bu yıl yapılacak Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Aytemiz’in desteğiyle yarışacak.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Evofone ESOK Rally de, 23-25 Nisan tarihlerinde 82 araç ve 164 sporcunun katılımıyla Eskişehir’de gerçekleştirildi. 335,17 km. uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 10 özel etapta koşulan ralli, BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile yarışan Buğra Banaz-Gürkal Menderes ekibinin liderliğiyle sona erdi. Eskişehirli genç pilot, bu zaferle kariyerinin ilk genel klasman birinciliğine kendi evinde ulaşmış oldu. FIA Avrupa Ralli Kupası haricinde, Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Şevki Gökerman Ralli Kupası‘na da puan veren rallide, genel klasman ikinciliğini yine BC Vision Motorsport takımından Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı elde ederken, üçüncülüğün sahibi de Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta R5 ile Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ikilisi oldu. Yarış sonunda takımlar birinciliğini BC Vision Motorsport, markalar birinciliğini de Castrol Ford Team Türkiye kazandı.

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, 29 – 30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi ile devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir