KYMCO, ilklere sahip F9’u tanıttı

KYMCO, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. KYMCO F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.

TÜRKİYE’de Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği, şehirli motosikletlerin öncü markalarından KYMCO, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. İlk bakışta 9,4kW gücündeki motoruyla caddelerde sportif sürüşlere imkan tanıyan havalı bir şehir içi motosikleti olarak dikkatleri çeken KYMCO F9, 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşıyor ve maksimum 110 km/s hız yapabiliyor.

2 SAATTE ŞARJ EDİLEBİLİYOR

KYMCO F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da 120 kilometre menzil sunarken, hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saate şarj edilebiliyor. KYMCO F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.

BATARYAYI ARAÇLA BÜTÜNLEŞTİREN YAPI

Motor verimliliği ve güç dağılımını iyileştirmek üzere elektrikli motosikletler için özel olarak tasarlanan dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımanıyla donatılan F9’da, özel olarak geliştirilen iskelet yapısı sayesinde batarya gövde yapısına entegre ediliyor ve araçla bütünleşiyor. Böylelikle KYMCO F9, 107 kilogram ile son derece hafif bir yapı ortaya koyuyor. Virajlarda yüksek tutunma sağlayan 14 inç’lik geniş tabanlı lastiklerle birlikte ise KYMCO F9 son derece eğlenceli bir sürüş sunuyor.

‘ŞİMDİ HEYECANLANMA ZAMANI’

Açıklamada görüşlerine yer verilen KYMCO Başkanı Allen Ko, KYMCO olarak tüm projelerde “Kalbimi Kazan” fikriyle hareket ettiklerini belirterek, küresel salgının gölgesinde geçen şu günlerde, insanların günlük yaşamlarına heyecan katmaya çok daha fazla gereksinim duyduğunu ifade etti.

Ko, “KYMCO olarak böyle bir dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan yeni ürünler sunmaktan heyecan duyuyoruz. F9 modelimiz de diğer tüm KYMCO modelleri gibi duyuları harekete geçiren ve sürücüsünü heyecanlandıran üstün özelliklerle yollara çıkıyor. Dünyanın her yerindeki kullanıcıların kalbini kazanan bireysel araçlar yaratmaya devam ediyoruz. Şimdi heyecanlanma zamanı.” ifadelerini kullandı.

KYMCO F9’UN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor

Tip                                         Fırçasız DC motor

Maksimum güç (kW)      9,4

Maksimum tork (Nm)    30

Batarya

Tip                                         Lityum-iyon

Kapasite                              96V / 40Ah entegre batarya

Batarya Ağırlığı (kg)         17

Gövde

Boş ağırlık (kg)                  107

U x G x Y              (mm)     1.831 x 714 x 1.085

Sele yüksekliği (mm)       790

Aks aralığı (mm)               1.236

Süspansiyon

Ön lastik ölçüsü                110/80-14

Arka lastik ölçüsü             140/70-14

Jant malzemesi                Alüminyum alaşım

Ön süspansiyon                Teleskopik

Arka süspansiyon            Salıncak ünitesi

Ön fren                                Disk

Arka fren                            Disk

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.