ABB Formula E Türkiye başlıyor

Monaco E-Prix Pistinde start alan ve ABB Türkiye’nin Sürdürülebilirlik ve E-Mobilite’ye dikkat çekmek için sponsor olduğu ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonası final yarışları bugün saat 21.00’de başlıyor ve 14 Kasım’da sona eriyor.

ABB Türkiye’nin Sürdürülebilirlik ve E-Mobilite’ye dikkat çekmek hedefiyle sponsor olduğu şampiyonanın ilk final ayağı bugün, Monaco E-Prix Pistinde start alacak.

ABB Formula E, kaynakların korunması ve düşük karbonlu bir gelecek için teknolojinin sınırlarını zorlayan bir platform işlevi görüyor ve temiz mobilitenin küresel olarak daha fazla benimsenmesinin teşvik edilmesine dikkat çekme hedefi taşıyor.

Dünyadaki E-Mobilite yarışında ABB pazara sunduğu Yeni Terra 360 şarj cihazı ile piyasadaki en hızlı şarj deneyimini sunmaya başladı. Hepsi bir arada özellikli Elektrikli Araç (EA) şarj ünitesi yeni Terra 360 ile dört araç aynı anda şarj edilebiliyor.

Dünyanın en hızlı EV şarj cihazı aynı zamanda tekerlekli sandalye erişimine uygun ve sürücülerin minimum çabayla hızlı ve kolay şekilde şarj etmesine yardımcı olan ergonomik kablo yönetim sistemine sahip.

SERHAN ACAR-JASON TAHİNCİOĞLU ANLATACAK

Hava kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla elektrikli mobilitenin ve alternatif enerji çözümlerinin geliştirilmesine dikkat çeken ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonası final yarışları bugün Saat 21.00’den itibaren eRacing Academy YouTube kanalından Serhan Acar ve Jason Tahincioğlu’nun anlatımları ile canlı olarak yayınlanacak.

Şampiyonanın final yarışlarında en hızlı 24 E-Spor yarışmacısı sürüş deneyimini birebir simüle eden rFactor2 sim racing (yarış simülasyonu) platformu üzerinden online olarak mücadele edecekler.

FİNALLER 14 KASIM’DA SONA ERECEK

Şampiyona finalleri bugün başlayıp 14 Kasım’da sona erecek. İlgi ile takip edilen ABB Formula E – Türkiye Dijital Şampiyonası’nda heyecan içinde geçecek final mücadelelerinin son iki haftasının koşulacağı 7 ve 14 Kasım tarihlerinde iki yarış koşulacak. ABB Formula E – Türkiye Dijital Şampiyonası 14 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.

‘EN HIZLI 24 YARIŞMACIYI İZLEMENİN HEYECANI İÇİNDEYİZ’

ABB Türkiye İletişim Müdürü Hakan Güney, “Elektrikli araçların hızlı şarjında dünya lideri olarak düşük karbonlu bir toplumun tesis edilmesinde kilit rol oynayan bir marka olarak eRacing Academy’nin organizasyona destek vermeyi anlamı bulduk. Şampiyonanın heyecanla tamamlanan eleme aşamalarından sonra final yarışlarına sıra geldi. En hızlı 24 yarışmacının çıkış çizgisinden başlangıçlarını heyecanla izleyeceğiz.’ dedi.

Hakan Güney, ‘’Dünya genelinde iklim değişikliğiyle mücadele için elektrikli araçları ve şarj ağlarını destekleyen kamu politikaları hazırlanırken, elektrikli araç şarj altyapısına, özellikle hızlı, kullanışlı ve kullanımı kolay şarj istasyonlarına olan talep her zamankinden daha yüksek. Çeşitli ihtiyaçlara uyan şarj seçeneklerine sahip yeni Terra 360 ürünümüz bu talebi karşılamanın ve küresel olarak e-mobiletinin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarıdır” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.