Genel

Ali Yüce yeniden DEİK Konsey Başkanı 

DEİK İş Konseyi Başkanlığı’na tekrar seçilen Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, “DEİK olarak ülkemizin dünya genelinde daha fazla tanınmasını ve ürünlerimizin küresel pazarlarda daha fazla yer bulmasını hedefliyoruz” dedi.

YÜCE Auto Skoda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Çekya İş Konseyi Başkanlığına yeniden seçildi.  DEİK, İki ülke özel sektörü arasında iş birliği imkanı bulunan inşaat, makine ve ekipmanlar, enerji-taahhüt projeleri, bankacılık ve finans, turizm, demir çelik sanayii, otomotiv ve yedek parça sanayi, çimento sanayi ve savunma sanayi alanlarında etkinlikler düzenleyerek iki ülke iş dünyası arasındaki ticari ilişkileri kuvvetlendirmek amacıyla 1992 yılında kuruldu. Konsey, küresel pazarlardaki mevcut ve gelecekteki zorluklara karşı ortak stratejiler geliştirmek ve uygulamak amacıyla önemli bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, DEİK İş Konseyi Başkanlığı’na tekrar seçilmesi konusunda yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin, global rekabet içerisinde önemli bir oyuncu konumuna gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. DEİK olarak ülkemizin dünya genelinde daha fazla tanınmasını ve ürünlerimizin küresel pazarlarda daha fazla yer bulmasını hedefliyoruz” dedi.

ALİ YÜCE KİMDİR?

Ali Yüce, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi ve Eyüboğlu Koleji’nde tamamladı. Yükseköğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde sonrasında da Miami Ad School daki lisans programıyla tamamladı.

2005 yılından itibaren dönemsel olarak Škoda ve Seat bayilikleri Yüce Motor ve Erya Otomotiv de, üniversite sonrası da 2009 yılı itibariyle Yüce Motor’da aktif otomotiv kariyerine başlayan Ali Yüce 2010 yılında Orhan Yüce’nin vefatıyla ŠKODA Türkiye Distribütörü Yüce Auto AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başladı. Yüce Auto İcra Komitesi, Yüce Auto Reklam ve Pazarlama kurulu üyesi ve Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Yüce, 2014 -2018 yılları arasında Galatasaray Kulübü’nde iki dönem yöneticilik yaptı. Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, ODD, Oyder, Türk-Çek Dostluk Derneği üyelikleri bulunan Ali Yüce evli ve iki evlat sahibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir