Genel

Arazide ‘En İyi Aile SUV’u’

Jeep Wrangler Rubicon, her sene gerçekleştirilen “What Car? Yılın Otomobili Ödülleri’nin” Arazi Sürüşü Kategorisi’nde “En İyi Aile SUV”u seçildi. Prestijli ödülün sahibi olan Wrangler, Jeep® markasının mirasını temsil eden rakipsiz arazi yetenekleriyle bir kez daha büyük övgü topladı.

JEEP Wrangler Rubicon, her sene gerçekleştirilen “What Car? Yılın Otomobili Ödülleri”nin arazi sürüşü kategorisinde “En İyi Aile SUV”u seçildi.

Jeep’ten yapılan açıklamaya göre, prestijli otomotiv ödüllerinden birini sunan What Car? dergisi uzmanları, yıl boyunca yüzlerce otomobili test ederek 12 aylık dönemin sonunda her kategoride en iyi araçları seçerek ödüllendiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen What Car? Editörü Steve Huntingford, Jeep Wrangler Rubicon’a ilişkin “Gerçekleştirdiğimiz son büyük 4×4 testimizde Rubicon durdurulamaz olduğunu kanıtladı. En zorlu engelleri kolayca aşarak, tüm rakiplerinden daha iyi bir performans ortaya koydu. Rubicon, gerçekten her yere gidebilen bir SUV” ifadelerini kullandı.

Wrangler Rubicon, Jeep markasının off-road şampiyonu olarak öne çıkıyor. Wrangler Rubicon gücünü, 272 HP ve 3 bin d/dakikada 400 Nm tork üreten turbo beslemeli 2.0 litre dört silindirli motordan alıyor. Otomatik start-stop özelliğine sahip motor, sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleştiriliyor.

Araçta gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS), dayanıklı ön cam, perde hava yastıkları, ön park asistanı, geri görüş kamerası, elektronik devrilme önleyici ve denge kontrolü (ESC) gibi birçok güvenlik donanımıyla beraber Uconnect bilgi-eğlence sistemi de bulunuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir