GenelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/YenilikOto Teknoloji

Barselona’da ana tema ‘elektrikliler’

Barselona Otomobil Fuarı bu yılki temasını elektrikli araçlara ayırdı. 21 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak fuara 31 marka katılırken, 14 yeni araç tanıtıldı.

İSPANYA’nın Barselona kentinde başlayan otomobil fuarı Barcelona International Motor Show 2023’ün bu yılki ana temasını elektrikli araçlar olarak seçti.

İspanya Ulusal Otomobil ve Kamyon Üreticileri Birliği (ANFAC) işbirliğiyle düzenlenen fuara 31 otomobil markası katılırken, 14 yeni araç tanıtıldı.

Elektrikli araçlara atfen “Elektriklendiriyor” sloganı ile kapılarını açan fuarda Avrupa’da veya dünyada ilk kez tanıtılan yeni model araçlar Cupra Tavascan, Ebro EcoPower, Mercedes-Benz Clase E, BYD Dolphin, Seal, Dacia Extreme, Hyundai Jona, Mazda MX30 R-EV, Mercedes Benz EQE SUV, Silence S04, Renault Clio, Escape, XEV Yoyo ve Astara Grup’un elektrikli arabası oldu.

Fuara, bu yıl DFSK gibi bazı Çin markalarının da katılması dikkati çekerken, Stellantis Grubu (Peugeot, Citroen, Opel, DS, Fiat, Abarth, Alfa Romeo, Jeep), Volkswagen Grubu (Volkswagen, Audi, Skoda), BMW Grubu (BMW, Mini), Honda, Ford, Toyota, MG, Jaguar, Land Rover, Porsche, Polestar, Bugatti, Bentley, Aston Martin, McLaren markaları katılmadı.

İlk gün otomobil sektörünün profesyonel çalışanları ve gazetecilere açılan fuar 13-21 Mayıs tarihleri arasında halka açık olacak.

Fuar kapsamında test sürüşleri, gösteriler, söyleşiler de düzenleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir