Genel

Bu da Jeep Wrangler’in Lego hali

Jeep ve LEGO Group, Jeep Wrangler Rubicon’u; ikonik tasarımı ve efsanevi  off-road yeteneklerini yansıtan bir lego formuna büründürdü. 665 parçalık LEGO Technic Jeep Wrangler, 2021’in Ocak ayında satışa sunulacak.

JEEP markasına ait ilk LEGO modeli hayata geçirildi. Jeep ve LEGO Group tarafından gerçekleştirilen iş birliğinde; Wrangler Rubicon’un ikonik yedili ızgarası, maskülen tasarım hatları ve efsanevi off-road yeteneklerini yansıtmak amacıyla 665 parçalık bir model oluşturuldu.

KATLANABİLEN ARKA KOLTUKLAR

Gelmiş geçmiş en yetenekli SUV Wrangler Rubicon’un, LEGO Technic setinde katlanabilir arka koltuklar, açılabilen kapılar ve kaput, yedek lastik ve vinç gibi detaylar bulunuyor. Her yaştan Jeep ve LEGO hayranı için heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Lego Wrangler’ın direksiyon ve süspansiyon sistemi ise modelin her zemin üzerinde keyifle test edilebileceğinin sinyalini veriyor.

SİYAH VE SARI RENK KOMBİNASYONU

LEGO Technic Jeep Wrangler, göz alıcı  sarı ve siyah renk kombinasyonuyla da dikkatleri çekiyor.

Jeep’in dünyanın dört bir yanına ulaşmış 80 yıllık marka mirasına vurgu yapan Jeep  Küresel Başkanı Christian Meunier, “80 yıllık hikayemizde Jeep sahipleri, hayranları ve takipçileri kelimenin tam manasıyla bizimle birlikte büyüdüler. LEGO Group ile ortaklığımız Jeep sahiplerine ve sevenlerine; markanın ruhundaki eğlence, özgürlük ve macerayı temsil eden küresel bir simge olan Wrangler’a duydukları tutkuyu paylaşmaları için yeni bir fırsat sunuyor” dedi.

‘WRANGLER OFF-ROAD’DA ÖNEMLİ BİR İKON’

Jeep Tasarım Departmanı Başkanı Mark Allen, Wrangler’ın tasarımının, modelin hayranlarına, araçlarını yeniden yapılandırmalarına olanak tanıdığını belirtti. Allen ayrıca, Wrangler’ın lego versiyonunun Jeep meraklıları ve geleceğin tasarımcılarına ilham vereceğinden emin olduğunu söyledi. LEGO Technic Tasarımcısı Lars Thygesen, ise Wrangler’ın, off-road dünyasında önemli bir ikon olduğuna değindi.

Jeep Wrangler’ın Lego formundaki versiyonu; 2021 yılının Ocak ayında LEGO’nun resmi web sitesinde ve mağazalarında satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir