Genel

KT Portföy Teknogirişim GSYF’den Otovınn’a yatırım

Kurumsal ve bireysel kullanıcıların sahip olduğu araçlar için satış sonrası hizmetleri tek çatıda toplayan Otovınn, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun öncülük ettiği yatırım turunda toplam 5 milyon TL yatırım aldı.

KUVEYT Türk ve Vakıf Katılım tarafından yatırımcı olarak desteklenen KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) araç hizmet servisleri sağlayıcısı Otovınn’a toplam 5 milyon TL yatırım kararı aldı.

Kurulduğu 2013’ten bu yana her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüme başarısı gösteren Otovınn, otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Türkiye’nin en kapsamlı otomotiv hizmet platformu olarak 81 ilde hizmet veriyor. Saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunan Otovınn, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun (GSYF) lider yatırımcı olarak yönettiği süreçle, global piyasalardaki durgunluğa rağmen yerli ve yabancılardan oluşan yatırımcı grubundan yatırım almayı başardı. Toplam 5 milyon TL yatırım alan Otovınn, bundan sonraki süreçte kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

‘OTOVINN TEKNOLOJİ ŞİRKETİ OLARAK HİZMET VERECEK’

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, “KT Portföy Teknogirişim GSYF olarak yurt içi ve yurt dışı yatırımcılarımızın dâhil olduğu bir süreçle 5 milyon TL’lik bir yatırım turunu başarıyla tamamladık. Otovınn aldığı bu yatırımla mevcut hizmet noktalarını ve müşteri portföyünü artıracak ve sahip olduğu yazılım altyapısını güçlendirerek, bireysel ve kurumsal müşterilerine satış sonrası araç bakım hizmetleri sunan bir teknoloji şirketi olarak hizmet edecek. Otovınn’ın ülkemizden başlayarak bu başarıyı aşama aşama bölgesel ve global pazarlara taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

‘DENEYİMLERİMİZİ YURTDIŞINA TAŞIYACAĞIZ’

Otovınn Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Bakırtaş ise, “Anlaşmalı olduğu hizmet noktalarıyla tüm Türkiye’de hizmet veren Otovınn, otomotiv sektöründe kullanıcılara akıllı yönetim sistemi hizmetleri vermeyi hedefleyen, otomobil satış sonrası hizmetlerinde saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kalitede kullanıcı deneyimi sağlayan bir platform. Hedefimiz, Türkiye çapında kayıtlı 17 milyon otomobil ve benzeri aracın kurumsal ve bireysel kullanıcılarına hizmet vermek. KT Portföy öncülüğündeki yatırım turuyla Türkiye’deki hizmet çeşitliliği ve yaygınlığımızı artırırken deneyimlerimizi yurt dışına taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.

81 İLDE BİN 600 HİZMET NOKTASI

Türkiye’nin en yaygın hizmet ağına sahip olan Otovınn, 81 ilde anlaşmalı olduğu bin 600’den fazla hizmet noktasında kullanıcılarına sabit fiyatla, kaliteli ve sigortalı hizmet ve operasyonel kolaylık sağlıyor. Otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Otovınn, saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunuyor. Özellikle kurumsal kullanıcılar için operasyonel giderlerde kontrol imkânı veren Otovınn, bireysel kullanıcılar için ise nakit, mobil uygulama üzerinden ödeme veya QR kod ile ödeme ile kontrol ve kolaylık imkânı sağlıyor. Otovınn aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir