Motul’dan kış bakım uyarısı

Motul web sitesindeki Yağ Seçici uygulaması veya Motul Mobil Uygulaması üzerinden aracınızın marka model ve kilometresine göre doğru Motul ürünlerini öğrenerek kış bakımının ihmal edilmeden yapılmasını öneriyor.

KIŞ aylarının gelmesi ile zorlu yol koşullarında güvenli ve rahat seyahat edebilmek için araç bakımlarını zamanında yaptırmak oldukça önemlidir. Periyodik bakımlar araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken bakımlardır. Araç üreticilerin önerileri doğrultusunda belirli kilometrelerde yapılan periyodik bakımlar araçların ömrünü uzatan, güvenli ve rahat sürüşün anahtarı olan bakımlardır.

DEĞİŞEN HAVA VE YOL KOŞULLARINA UYGUN BAKIMLAR

Motor aracın en önemli parçasıdır. Değişen hava ve yol koşullarında aracın performansını üst düzeye taşıyacak olan motorun tüm parçalarının bakım ve kontrolü aynı zamanda sürüş güvenliği açısından da önemlidir. Sürtünme ve motorun ısınmasına karşı en etkili koruyucu olan motor yağının tam performansla çalışmaması, motorda arızalara ve bunun sonucunda ciddi maddi kayıplara sebebiyet verir. Bu sebeple doğru motor yağını kullanmak çok önemlidir. Motul sektörünün en geniş ürün gamı ile hem motorunuzu hem de aracınızın diğer parçalarını koruyor. Motul web sitesindeki Yağ Seçici uygulaması veya Motul Mobil Uygulaması üzerinden aracınızın marka model ve kilometresine göre doğru Motul ürünlerini öğrenerek bakımını yaptırabilirsiniz.

ARAÇ BAKIMINDA OLMAZSA OLMAZLAR NELERDİR?

Değişen hava ve yol şartları öncesi yapılan bakım esnasında kontrol edilmesi gereken başlıca noktalar; motor yağı, şanzıman yağı, fren yağı, soğutma suyu ve cam silecek suyu gibi araçta yenilenmesi gereken tüm sıvılar ile araçların filtreleri, motor, fren, ön takım kontrolü ve far ayarlarıdır. Tüm bu kontrollerin yapılması sayesinde motorun daha verimli, daha ekonomik ve performanslı çalışması sağlanmış olur.

MOTOR YAĞI DEĞİŞİMİNİN ÖNEMİ

Aracın marka ve modeline göre değişmekle birlikte 5 bin ile 30 bin kilometrelik sürüş süresi sonunda motor yağı zamanla işlevselliğini kaybeder. Yenilenen motor yağı uzun vadede motordaki aşınmaları ve aşırı ısınmaları azaltır. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sayede araç sahipleri araçlarını daha uzun süre kullanarak ve yakıt tüketimini optimize ederek bütçelerine de katkı sağlamış olurlar.

ARAÇ SAHİPLERİNİN KENDİLERİNİN YAPABİLECEĞİ BAKIMLAR 

Araçların servise götürülemediği zamanlarda bile  yapabilecek bakımlar vardır. Her sürücünün keyifle yapabileceği motor yağı seviyesi kontrolü, araç içi temizliği, silecek ve silecek suyu değişimi, motor soğutma suyu değişimi, kabin filtresi değişimi bunlardan bazılarıdır.

Motul araçların kış bakımlarının ihmal edilmemesini önemle tavsiye ediyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.