Genel

Petrol Ofisi ve Kia iş birliğini yeniledi

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kia Türkiye ve Petrol Ofisi Grubu arasında 2019’da başlayan uzun soluklu iş birliği 2029’a kadar uzatıldı.

PETROL Ofisi Grubu, teknoloji merkezi POTEM’de Kia modelleri ve teknolojisine özel motor yağları geliştirmeyi 5 yıl daha sürdürecek.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kia Türkiye ve Petrol Ofisi Grubu arasında 2019’da başlayan uzun soluklu iş birliği 2029’a kadar uzatıldı.

Petrol Ofisi Grubu tarafından bu iş birliği özelinde geliştirilen Maxima K 5W-30 ve K 5W-40 motor yağları tüm Kia modellerine uyumlu en ideal çözümleri sunuyor.

Anlaşma Kia’nın Türkiye genelindeki 46 yetkili servisinde tüm modeller için geçerli olup Petrol Ofisi Maxima Motor Yağları dışında şanzıman ve diferansiyel yağlarıyla fren ve soğutma sistemi ürünlerinin kullanımını da kapsıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, sektörün önemli oyuncularından Kia ile 5 yıldır yol arkadaşı olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Derince’de bulunan yüksek kapasiteli üretim tesisimizde yer alan ve yakın coğrafyanın alanındaki en kapsamlı teknoloji merkezi POTEM sayesinde madeni yağlar alanında paydaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda en ideal çözümleri yaratabilme gücüne sahibiz. Sektörünün en önemli oyuncularından Kia ile de bu anlamda 5 yıldır yol arkadaşıyız. Sadece Kia modellerine ve teknolojisine uygun olacak şekilde ürettiğimiz madeni yağlar sayesinde Kia araçlarından en yüksek baremde performans alınmasını sağlıyoruz. Bugün burada yenilediğimiz anlaşma da Kia ile yıllardır ortaya koyduğumuz iş birliğinin başarılı çıktılarının en önemli göstergesi.”

Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel de, “Kia Türkiye olarak Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar ile iş birliğimizin ikinci dönemine adım atmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşmanın ilk dönemindeki yetkili servis ve müşteri geribildirimleri de bu iş birliğinin pozitif etkisini kanıtlar nitelikte oldu.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir