2020 SUV lideri Peugeot Türkiye

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25 bin 960 adedini Peugeot SUV ailesi oluştururken, yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk” dedi.

PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25 bin 960 adedini Peugeot SUV ailesi oluştururken, yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk.” ifadelerini kullandı.

Peugeot Türkiye tarafından yapılan açıklamada, 2020 yılında Türkiye pazar verilerini paylaştı. Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, 2020 yılının, dünyada etkisini gösteren salgın sebebiyle tüm sektörlerde ticaretin ve iş yapış şekillerinin yeniden dizayn edildiği zorlayıcı bir sene olduğunu hatırlattı.

Proaktif düşünce yapısının oldukça önem kazandığın altını çizen Anaç, salgından önce de dijital altyapı ve dış talep sistemine önem verene bir marka olduklarını, bunun kendileri için önemli bir avantaj olduğunu aktardı.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç

DİJİTAL HAMLE

Anaç, özellikle showroomların kapalı kaldığı dönemde dijital platformlar üzerinden müşterilere ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Tüm olumsuzluklara rağmen kendimize ve teşkilatımıza güvendik, birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık, tamamının satılacağını taahhüt ederek yüksek adette ve farklı donanıma sahip otomobilleri Avrupa’dan getirdik. Yürüttüğümüz başarılı süreç neticesinde nisan ayında yüzde 15 pazar payıyla pazar lideri olduk.

2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25 bin 960 adedini Peugeot SUV ailesi oluştururken, yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk. Koşullara süratle uyum sağlayan bayi teşkilatımız ve tüm stratejik iş ortaklarımız ile bu sonuca ulaştık. Hem Peugeot Türkiye çalışanları, hem de büyük bir kısmı evden çalışan bayi teşkilatımız ortamın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen büyük bir gayret göstererek bu başarıyı elde ettiler.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir