ABB ve Audi’den Vietnam işbirliği

ABB E-mobilite, Audi’ye Vietnam pazarına yönelik ilk elektrikli otomobilinin lansmanında destek sağladı. ABB’nin geniş kapsamlı AC ve DC e-mobilite çözümleri, Audi müşterilerinin değişken EA şarj gereksinimlerini destekleyecek.

ABB E-mobilite, uzun süredir dünya genelinde Audi’nin teknoloji ortaklarından biri ve Audi’nin Vietnam pazarına giren ilk tamamen elektrikli otomobili yeni Audi E-Tron GT Quattro için elektrikli araç şarj ünitelerini ABB E-mobilite temin edecek.

Benzer diğer birçok Asya ülkesi gibi, Vietnam da hızlı bir kentleşme sürecinden geçiyor. Araç sahibi olma oranının 2010’dan 2050’ye kadar otuz beş kat artması bekleniyor. Bu nedenle artışın çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmak için sektörün e-mobilite çözümlerini benimseyerek gelişmesi hayati bir önem taşıyor.

2022 yılında Vietnam’da elektrikli araç pazarında birçok değişiklik meydana geldi. Audi gibi saygın otomobil üreticileri, elektrikli araç modellerini ülkeye getirerek planlarını hayata geçirdiler. Vietnam hükümetinin e-mobiliteye yönelik teşvikleri henüz ilk aşamasındayken, köklü araç üreticilerinin e-mobilite alanındaki ilerlemelere yön vermesi ise elektrikli araçların Vietnam’ın geleceğinde üstleneceği önemli rolü gözler önüne seriyor.

ABB’DEN AUDI MÜŞTERİLERİNE KALİTELİ ŞARJ DENEYİMİ

ABB, Audi müşterilerine birinci sınıf bir şarj deneyimi sunmak amacıyla ülkenin güneyindeki müşterilere hizmet veren ve Audi’nin Vietnam’daki en büyük servis merkezi olan Audi Tan Binh’e birtakım şarj çözümleri temin etti. ABB’nin şarj çözümleri, 7kW ile 22 kW arasında değişen AC duvar tipi şarj üniteleri ve 24 kW ile 180 kW arasında değişen DC şarj ünitelerini içeriyor.

Kolay erişilebilmesi için dışarıya yerleştirilen Terra 184 DC hızlı şarj ünitesi, yüksek çıkış akımı özelliğine sahip modüler bir DC hızlı şarj sistemidir. Bu CCS2 şarj istasyonu, 150VDC’den 920VDC’ye kadar geniş bir çıkış gerilimi yelpazesi sunuyor ve devamlı olarak 375A ve 180 kW’a kadar güç sağlayabiliyor.

Böylelikle oldukça esnek bir çözüm sağlanmış oluyor. Terra 184 DC şarj ünitesi, 10 dakika gibi kısa bir sürede aracın menziline 100 mil eklemesinin yanı sıra aynı anda iki aracı 20 dakikadan daha kısa sürede hızlı şarj edebiliyor.

SIRADA HO CHI MINH KENTİ VAR

Ek olarak Terra DC duvar tipi 24 kW, AC duvar tipi 11 kW ve AC duvar tipi 22 kW şarj üniteleri de yüksek kaliteli ve etkili şarj noktaları sağlamak amacıyla Audi Tan Binh’in atölye, araç teslim ve showroom alanlarına yerleştirildi. Kompakt bir tasarıma sahip bu şarj üniteleri kolaylıkla sığdırılabiliyor ve Audi teknik personelinin müşterilerin birbirinden farklı şarj gereksinimlerini karşılamasını sağlıyor.

Audi Tan Binh, Audi Vietnam’ın Vietnam’daki hızlı şarj serüveninin, seçkin müşterileri için de yeni bir çağın başlangıcına işaret ediyor. Bir sonraki Audi hızlı şarj sahası, 2022 yılı bitmeden Ho Chi Minh Kenti’nin 1. Bölgesi’nde hizmete girecek. ABB’nin ağın genişlemesini destekleyen bir ortak olarak hizmet vermesi sayesinde Audi, cazip bir hızlı şarj ağı sunmayı planlıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.