GüncelOto Teknoloji

Akıllı teknolojileri ile fark yaratıyor

Chery, akıllı teknolojilerle donatılan TIGGO 7 PRO modeli ile kullanıcılara yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu kapsamda Chery TIGGO 7 PRO, bütünleşik siyah bir görüntü oluşturan kesintisiz entegre teknolojili çift ekran mimarisiyle son derece çarpıcı bir görsel etki sağlıyor.

HIZLA gelişen günümüz teknoloji çağında, otomobiller basit araçlardan, zeka ve konforu birleştiren ileri teknolojili ulaşım araçlarına dönüştü. Türkiye pazarında sunulan Chery TIGGO 7 PRO ise ileri teknolojili akıllı çözümleri benzersiz konforla birleştirerek kullanıcılara yeni bir sürüş deneyimi sunuyor.

Chery TIGGO 7 PRO’nun akıllı kokpiti, modern otomotiv tasarımının başyapıtı olarak öne çıkıyor. Akıllı kokpit, bütünleşik siyah bir görsel oluşturan kesintisiz entegre teknolojiye sahip çift ekran mimarisiyle dikkat çekiyor. Bu tasarım, görsel çekiciliği artırırken gelişmiş çoklu dokunmatik ekran teknolojisiyle daha sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Sistem, Türkçe dil desteğiyle ses tanıma ve sesli kontrol işlevi sayesinde basit sesli komutlarla kullanıcıların müzik, iklimlendirme ve diğer işlevleri ileri teknoloji ile yönetmesine olanak tanıyor. Diğer taraftan 360 derece panoramik görüntüleme sistemi, yüksek çözünürlüklü, ultra net görüntüler sunarak çevrenin kapsamlı ve geniş açılı görünümünü ekrana yansıtıyor. Bu özellik park etmeyi önemli ölçüde kolaylaştırırken aynı zamanda düşük hızlarda gerçekleşebilecek olası kaza risklerini de azaltıyor. Ayrıca, TIGGO 7 PRO’da yer alan 50 W kablosuz hızlı şarj, yolculuk boyunca elektronik cihazların şarjının her zaman dolu olmasını sağlayarak kesintisiz iletişim ve eğlence deneyimi sağlıyor.

TEKNOLOJİ DESTEKLİ KONFOR

Chery TIGGO 7 PRO, kullanıcılara gelişmiş ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor. Ergonomik tasarımlı sürücü koltuğu, altı yönlü elektrik ayarıyla ideal oturma pozisyonunu ayarlamaya yardımcı olurken, soğutma ve ısıtma işlevleriyle tüm hava koşullarında optimum oturma konforu sağlıyor. Çok renkli ambiyans aydınlatması ise kullanıcılara farklı ortam ve ruh hallerine uyacak şekilde iç ambiyansı özgürce ayarlama olanağı sağlıyor ve böylece sürükleyici bir deneyim yaşatıyor. Diğer taraftan çift bölgeli otomatik iklimlendirme sistemi, ön koltuktaki yolcuların kişisel tercihlerine göre kendi bölgelerindeki sıcaklığı bağımsız olarak ayarlamasına olanak tanıyor. Bağımsız arka koltuk havalandırma ızgaraları da arka koltukta seyahat eden yolculara ortamdaki hava kalitesini ve sıcaklığını yönetme imkanı sunuyor. TIGGO 7 PRO’nun hızlı ayar olanağı sunan bu özelliği, özellikle aşırı sıcak veya aşırı soğuk hava koşullarında ek kullanım kolaylığı ve tüm yolcular için rahat bir ortam sağlıyor.

HER KOŞULDA MAKSİMUM GÜVENLİK

TIGGO 7 PRO, ACC (Akıllı Hız Sabitleme), DOW (Açık Kapı Uyarı Sistemi) ve FCW (Ön ve Arka Çarpışma Uyarı Sistemi) gibi 10 adedin üzerinde özellik içeren ADAS (Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi) ile donatıldı. Ön ve Arka Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW), öndeki aracın mesafesini, konumunu ve hızını izlemek için radar kullanıyor ve olası çarpışmaları önlemek için sürücüyü uyarıyor. Açık Kapı Uyarı Sistemi (DOW), araç kapısı açılırken potansiyel çarpışma risklerini öngörüyor ve uyarıda bulunuyor. Bu gelişmiş işlevler sadece sürüş sırasında sürücü üzerindeki yükü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenliği önemli ölçüde artırarak her türlü hava koşulunda ve her senaryoda akıllı yardım sunuyor.

Chery, TIGGO 7 PRO’nun yenilikçi teknoloji özelliklerine önemli ölçüde yatırım yaptı. Modelde, akıllı kokpitten gelişmiş sürüş destek sistemlerine kadar her bir özellik sürüş konforunu ve rahatlığını artırmak için tasarlandı. Tüm bu özellikleri ile TIGGO 7 PRO, akıllı sürüş deneyimi arayan kullanıcılar için Türkiye otomotiv pazarında yeni standartlar belirleyen ideal bir araç olmayı sürdüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir