Filo Kiralama/İkinci ElGüncelTicari Araçlar

Aracına iyi bakan kazanacak

Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem, çip, salgın ve döviz kuru nedeniyle Türkiye’deki araç parkının yaşlanmaya ve pahalanmaya devam edeceğini belirterek, “Otomobiline bakım yapan kazanacak, çünkü bakımlı araçların değeri yükselecek” dedi.

SALGIN gerçeğiyle birlikte otomotiv pazarında yaşanan gelişmeler, paralel olarak satış sonrası ve oto servisleri sektöründe de gelişmelere sahne oluyor. Çip krizi ve döviz kuru gölgesindeki sıfır otomobil fiyatları, direkt olarak ikinci el otomobillerin de pahalanmasına sebep olarak bir otomobil satın almayı her geçen gün daha zorlu hale getiriyor.

Premium araçlara servis hizmeti veren Aşin Otomobil, satış sonrasının en önemli ayağını oluşturan oto servisleri sektörünün geleceğini mercek altına altı. Yeni otomobil üretimi ve tedarikinde yaşanan sıkıntılar, yeni otomobile ulaşmayı zorlu kılarken, ikinci el otomobillere olan talebi de artırıyor.

Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem

“Yeni bir otomobil satın almak, bir süre için daha kolay görünmüyor.” yorumunu yapan Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem, araç bakım ve onarımlarının önem kazanmaya başladığının altını çiziyor.

BAKIMI AKSATMAMAK İKİNCİ EL DEĞERİNİ YÜKSELTİYOR

Eskiden sürücülerin, otomobil sorun çıkarmaya başlayınca satılığa çıkardığına değinen Erdem, artık bir aracı satmak için düzenli bakım yaptırmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Erdem “Tüketiciler yeni bir otomobil fikrine uzak kalmaya başladıkça ellerindeki otomobilin kıymetini anlamaya başladı. Düzenli bakım yaptırmak sahip oldukları aracın ömrüne ömür kattığı gibi ikinci el değerine de artı etki ediyor. Bugün ekspertiz yaptırmadan otomobil alan yok  ve bu kontrollerde en ufak eksikler direkt ortaya çıkıyor. Bu yüzden bakımlara mümkün mertebe özen göstermek gerekiyor.” dedi.

BAYİLERDEKİ SATIŞ BASKISI YETKİLİ SERVİSLERE DE SIÇRIYOR

Otomobil satmakta zorluklar yaşayan showroomların yetkili servis tarafında da kur ve satış baskısı sebebiyle fiyatların çok yüksek noktalara ulaştığını ifade eden Erdem, zaman geçtikçe ustalığın ve iyi hizmetin özel servisleri daha iyi noktaya getireceğine dikkat çekti: “Kaliteli hizmet veren, TSE Belgeli özel servislerde, yetkili servislerden yüzde 50 daha uygun fiyata, OEM parçalarla bakım ve onarım hizmeti alabiliyorsunuz. İşinde iyi olduğunu kanıtlamış, yetkili servis kalitesinde özel oto servisi hizmeti veren, otomobillerin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında giderebilen kompleks yapılar, araçlar yaşlandıkça ve pahalandıkça öne çıkacak ve gelişecek.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir