GüncelLansman/YenilikTicari Araçlar

Aslan, yeni yüzüyle ticarete hazır

PEUGEOT, yenilenen hafif ticari modelleri Rifter, Partner Van, Boxer Van, Expert ve Expert Traveller, 913 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “PEUGEOT Türkiye olarak çıktığımız yerden inmeyi düşünmüyoruz” dedi.

DÜNYANIN önde gelen otomotiv üreticilerinden PEUGEOT, her biri segmentlerinin en iddialı modellerinden oluşan hafif ticari araç ürün gamını yeniledi. Yenilenen tasarımları, yeni nesil akıllı donanımları ve sınıfının en iddialı kargo alanlarıyla yeni Rifter, Partner Van, Boxer Van, Expert Van ve Expert Traveller modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Tamamı yeni nesil dizel motorlardan oluşan yeni araçların fiyatları 913 bin 500 TL ile 1 milyon 650 bin 500 TL arasında değişiyor.

PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu

‘YENİ MODELLERİMİZLE İDDİAMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’

PEUGEOT’nun yenilenen hafif ticari modelleri İstanbul’da düzenlenen basın lansmanıyla tanıtıldı. Etkinlikte konuşan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, 2023 yılını hafif ticari araçta iki yerli üreticinin ardından 3’üncü sırada tamamladığını belirterek,“Hafif ticari araç pazarından yüzde 7,6 pay alarak, kendi toplam pazar payımızın da üzerinde pay ile hedefimizi gerçekleştirdik. Tamamen yenilenen ticari araç ürün gamımızla iddialı hedeflerimiz devam edecek. Bu yıl da hafif ticari araç pazarında yüzde 7-7.6 arasında bir pay hedefliyoruz. Geçtiğimiz seneyi 20 bin 83 adetlik hafif ticari araç satışı ile kapatmıştık. Toplam pazarın yüzde 22’sini hafif ticari araçlar oluştururken bizde bu oran yüzde 26 olarak gerçekleşmişti. Bu oranı 2024’te de, yine pazarın üzerinde olacak şekilde korumayı hedefliyoruz. PEUGEOT Türkiye olarak çıktığımız yerden inmeyi düşünmüyoruz” dedi.

‘HAFİF TİCARİLERİN LOKOMOTİFİ YENİ RIFTER OLACAK’

Bu yılki hedeflerin gerçekleşmesinde yeni Rifter ve yeni hafif ticari ailesinin büyük etkisinin olacağını vurgulayan Gülin Reyhanoğlu, şöyle devam etti: “2024 yılı ocak-nisan ayları arasında 20 bin 900 adetlik toplam satışa ulaştık, bunun 16 bin 757 adedi binek modellerimizden, 4 bin 143 adedi de hafif ticari modellerimizden geldi. İlk 4 aylık dönemde toplam pazardaki sıralamamızı korumaya devam ediyoruz. Hafif ticari araç pazarında geçen yıl ulaştığımız yüzde 7,6’lık pazar payımızı 2024 sonunda korumayı ve daha da üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bu yıl binek modellerimiz için başlattığımız elektrikli atağı, ardından ilerleyen dönemde hafif ticari araç modellerimiz ile devam edecek. 11 bin 86 adetlik satışımız ile Rifter modelimiz geçtiğimiz yıl toplam hafif ticari araç satışımızın yarısından fazlasını oluşturdu ve yılı segmentinin lideri olarak tamamladı. Bu yıl da yeni Rifter ile satışlarımızın içerisindeki oranı daha da artırmak istiyoruz.”

YENİ LOGOLU DAHA ŞIK ÖN TASARIM

Yeni Rifter Türkiye’de Allure ve GT olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuldu. Yeni Rifter, iş gereği yükleme alanına ihtiyacı olan kullanıcıların ayrıca bir otomobile ihtiyaç duymadan aileleriyle birlikte kullanımı için uygun, SUV tasarımı ve modüler yapısıyla öne çıkıyor.

Yeni Rifter, ortada yeni PEUGEOT logosu ve yeni ön ızgarasıyla birlikte daha dinamik bir ön tasarıma sahip. Ayrıca yeni model, markanın ikonik üç pençeli ışık imzasını da taşıyor. Rifter’ın iddialı tarzı, yeni Haki Yeşil ve Turkuaz Mavi renkleriyle daha da ön plana çıkıyor. Geniş çamurluk kemerleri, yan korumaları, parlak siyah tavan rayları ve yerden yüksek yapısı, aracın “outdoor” kullanımına uygun olduğunu vurguluyor.

Rifter, üstün ergonomi ve üstün kalite seviyesine sahip tamamen yeni bir ön konsolla dikkat çekiyor. Yeni konsol, ikonik PEUGEOT i-Cockpit® esas alınarak tasarlandı ve orta konsolun üst kısmında tamamen yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekrana sahip.

1 MİLYON 200 BİN TL BAŞLANGIÇ FİYATI

130 HP güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 litre BlueHDi motorla sunulan yeni Rifter’da 6 ileri manuel ve 8 ileri EAT8 otomatik şanzıman arasında seçim yapılabiliyor. 1 milyon 200 bin TL ile 1 milyon 460 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan Rifter, yenilenen PEUGEOT logusu, yeni 3 pençe ışık imzası ve yeni ön ızgara tasarımıyla daha ilk bakışta farklı olduğunu hissettiriyor.

YENİ PARTNER VAN 913 BİN 500 TL FİYAT

PEUGEOT’nun hafif ticari araç modeli Partner Van, Comfort donanımı, Van gövde tipi ve uzun şasisiyle 913 bin 500 TL’den satışa sunuldu. Markanın günlük kullanıma uygun yapısıyla dikkat çeken modeli yeni Rifter ise Allure ve GT donanım seçenekleri ile 1.2 milyon TL’den başlayan fiyatıyla PEUGEOT bayilerinde yerini aldı. Her iki model de hem manuel hem de otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor.

ASLAN, YENİ YÜZÜYLE TİCARETE HAZIR

Markanın E segmentindeki ticari araç modellerinden Boxer Van da iki farklı yükleme hacmi ve otomatik şanzıman seçeneğiyle 1 milyon 270 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Markanın orta boy ticari aracı olan Expert ise Van gövde tipi ve iki farklı uzunluk seçeneğiyle bayilerde yerini aldı. 1 milyon 58 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan yeni Expert Van, Euro 6.4 normlarına uygun dizel motor seçeneklerine sahip. Markanın yolcu taşımacılığı için geliştirdiği Expert Traveller modeli de Allure donanım seviyesi ve 8+1 oturma düzeniyle 1 milyon 650 bin 500 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Mehmet Emin Avcı

4.4 METREKÜPLÜK YÜKLEME ALANI

Yeni Partner Van ise yeni ön ızgara tasarımı, yeni marka logosu, LED farları ve yeni 3 pençe aydınlatma detayıyla dikkat çekiyor. Tamamen güncellenen bir ön ızgaraya kavuşan yeni Partner Van, yeni PEUGEOT logosunu taşıyan yeni ön ızgara ve modernize edilen tampon tasarımına sahip. Model, Tekno Gri, Buz Beyazı olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile seçilebiliyor.  Araçta bulunan ikili yolcu koltuğu katlanarak masaya dönüştürülebiliyor. Aracta yer alan Multiflex yolcu koltuğu sayesinde sunulan 4.4 metreküplük yükleme hacmi ise sınıfının en iyi değerlerinden. Uzun şaşi ve Comfort donanım seviyesiyle 913 bin 500 ile 988 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla PEUGEOT bayilerinde yerini alan araç, iki farklı motor alternatifine sahip. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik BlueHDi motor, 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirken aynı motorun 130 HP güç ve 300 Nm tork üreten versiyonu EAT8 otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

YENİ EXPERT VAN’DA SEÇENEK ÇOK

PEUGEOT’nun hafif ticari araç ürün gamında orta boy seçeneklerden ilki yeni Expert Van. Yeni marka logosu ve 3 pençe ışık detayıyla dikkat çeken Expert Van, yeni ön ızgara tasarımı ile de ‘yeni’ olduğunun altını çiziyor. Yeni PEUGEOT i-Cockpit ve kablosuz şarj sistemiyle donatılan araçta, beyaz piktogramlı LCD gösterge paneli ve 5 inçlik SD ekran kullanılıyor. Standart ve Uzun olmak üzere iki farklı versiyonu olan yeni Expert Van, geniş yükleme hacmi ve yükleme kolaylığı arayan kullanıcılar için hem şehir içi hem de şehir dışında kullanım kolaylığı sağlıyor. 1.9 metrelik yüksekliği ile büyük hacimli yükler için de yeterli alan sağlanan yeni aracın Moduwork koltukları sayesinde yükleme hacmi artırılıyor. Yeni Expert Van ailesi iki farklı motor seçeneğiyle 1 milyon 58 bin TL ile 1 milyon 173 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. 1.5 litrelik BlueHDi motorla sunulan Standart versiyon 120 beygir gücünde. 145 beygirlik 2.0 litre BlueHDi motor ise sadece Uzun şasi seçeneğinde sunuluyor.

YENİ EXPERT TRAVELLER YARI OTONOM SÜRÜŞE HAZIR

PEUGEOT’nun Expert ürün gamının zirvesinde yer alan yeni Expert Traveller, LED farları, yeni ön ızgara tasarımı, yeni PEUGEOT logosu ve yeni 3 pençe ışık imzası ile öne çıkıyor. Yeni dijital PEUGEOT i-Cockpit’in kullanıldığı araçta ısıtmalı direksiyon, kablosuz Mirror Screen, 10 inç dijital ön gösterge paneli, 10 inç dokunmatik ekran ve 180 derece arka kamera gibi üst düzey donanımlar yer alıyor. 8+1 kişilik yolcu kapasitesine sahip yeni Expert Traveller, cam tavanıyla ferah bir yolculuk, yarı otonom sürüş özelliğiyle de ekstra güvenlik sağlıyor. 1 milyon 650 bin 500 TL etiketle satışa sunulan Expert Traveller’da kullanılan 2.0 litrelik BlueHDİ motor ise, 180 HP gücünde ve EAT8 otomatik şanzımanla birlikte kombine ediliyor.

YENİ PEUGEOT BOXER VAN

PEUGEOT’nun 180 ve 140 beygir gücündeki 2.2 litrelik verimli dizel motorunu kullanan Boxer Van, yeni bir döneme giriyor. Kendi sınıfında sürüş konforu ve güvenliğiyle yeni standartlar belirleyen yeni Boxer Van, performansına ve hareket özgürlüğüne önem veren profesyoneller için her zamankinden daha ideal bir yol arkadaşı. Yeni Boxer Van, Avrupa pazarında bu kadar başarılı olmasını sağlayan niteliklerini korurken, sunduğu üstün yakıt ekonomisini de koruyor. Yeni modelde 15 m3 ve 17 m3 yükleme hacmi de sunulmaya devam eden bir diğer yükleme hacmi avantajı. Bu kurulum aynı zamanda profesyonel müşterilerin farklı beklentilerine uygun, dönüşüm yelpazesine de uyum avantajı sağlıyor. Yeni PEUGEOT Boxer Van’da yeni ön ızgara ve yeni yan aynalar aerodinamik verimliliği optimize ederken güçlü ve çekici bir görünüm de sunuyor.

2 ŞASİ SEÇENEĞİ

Yeni PEUGEOT Boxer Van, L4H2 (15 m3) veya L4H3 (17 m3) olarak sunuluyor. Yeni Boxer Van, 2.2 BlueHDi motor ile 140 HP ve 180 HP gücündeki 6 ileri manuel veya 180 HP gücündeki 8 kademeli otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. Yeni PEUGEOT Boxer Van Türkiye’de 1 milyon 270 bin TL’lik başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir