Citroën Ami’ye özel ödül

Kapalı ve güvenli bir kabin içinde iki kişinin seyahat etmesine izin verirken, 14 yaşından büyük herkesin ehliyetsiz kullanabildiği Citroën Ami, bunun gibi birçok özelliği ile AutoBest jürisinden “Bir Yıldız Doğdu” özel ödülünü aldı.

CITROËN Ami’ye,  AutoBest jürisi tarafından “Bir Yıldız Doğdu” özel ödülü verildi. Mayıs ayından bu yana Fransa’da satışta olan Ami, kapalı ve güvenli bir kabin içinde iki kişinin seyahat etmesine izin verirken, 14 yaşından büyük herkesin kentsel ulaşımda hayatını kolaylaştıran bir alternatif olarak öne çıkıyor. Geniş kitlelere daha fazla hareket özgürlüğü sağlayan yeni elektrikli bireysel mobilite çözümünün yenilikçi yaklaşımı ödüllendirildi.

BİR YILDIZ DOĞDU

Ami, yeni nesil ulaşım beklentilerine pratik bir cevap niteliğini taşıyor. Kompakt boyutu, benzersiz tasarımı ve çığır açan görsel yaklaşımı ile şehir içi ulaşımın kurallarını yeniden yazıyor. Farklı düşünme felsefesi, gerek tamamen dijital yolculuk gerek dağıtım yöntemi açısından tüm Ami ekosistemine uzanıyor.

AUTOBEST JÜRİSİNİ NASIL ETKİLEDİ?

Tamamen elektrikli bir araç olan Ami, çevreciliği, kompakt ve çevik bir araç olması ve her yaşa hitap eden, geniş bir yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği gibi birçok özelliği ile AutoBest jürisini heyecanlandırdı ve etkiledi. İşte Ami’nin jüriye heyecanlandıran diğer özellikleri:

  • Kendine özgü ulaşım çözümü
  • Herkes için erişilebilir (Fransa’da 14 yaşından itibaren ehliyetsiz olarak sürülebiliyor)
  • Tamamen dijital bir satış yolculuğuna sahip. Ami, özel olarak geliştirilen bir web sitesi ile satın alınıyor.
  • Ami, tıpkı diğer tüketici ürünleri gibi müşterinin evine teslim edilebiliyor.
  • Citroën Ami, Fransa’da ülkenin dağıtım lideri ve kentsel mobilite pazarında kilit bir oyuncu olan Fnac-Darty ağı ile olan iş birliği sayesinde yeni nesil tüketim alışkanlıklarına uygun yöntemlerle yeni müşterilere hitap ediyor.
  • Ami aksesuarları, bir inşaat setinin bileşenleri gibi gergilerle panellere monte ediliyor.
  • Citroën, Ami’nin olabildiğince çok kişi tarafından deneyimlenmesini ve test edilmesini sağlamak için olağan test sistemini genişletti.
  • Mobil pop-up mağazaları yaz boyunca Fransa’da aktifti.
  • Seçili Fnac ve Darty mağazalarında Ami sergiliyor ve test için sunuluyor.

FRANSA’DA 2 BİN 400 MÜŞTERİ TERCİH ETTİ

Citroën Ami sadece AutoBest jürisini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda kullanıcıların da kalbini kazandı. Bugüne kadar Fransa’daki 2 bin 400 müşteri, şehir için tasarlanmış bu yenilikçi kişisel mikro ulaşım çözümünü tercih etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.