Barış Manço’nun Musso’su yenilendi

Şahsuvaroğlu Otomotiv, Barış Manço’nun 1997 model Musso’nun bakımını üstlenerek, 2010 yılından bu yana Barış Manço Müzesi’nde sergilenen aracı yeniledi.

ŞAHSUVAROĞLU Otomotiv, 22 yıl önce aramızdan ayrılan Anadolu rock müziğinin efsane ismi Barış Manço’nun otomobilinin zamana yenik düşmesine izin vermedi. Temsilcisi olduğu Güney Koreli SsangYong’un Türkiye’deki ilk modellerinden biri olan 1997 model Musso’nun bakımını üstlenen firma, 2010 yılından bu yana Barış Manço Müzesi’nde sergilenen aracı yeniledi.

10 YILDA 400 BİN ZİYARETÇİ

“Barış Manço, Moda 81300” adresi ile hafızalarda yer edinen kendi evi olan müzede 10 yılda yaklaşık 400 bin ziyaretçi ile buluşturulan araç, pandemi nedeniyle kapalı olan müzenin online platformundaki yerini aldı. Usta sanatçının aramızdan ayrılmadan önceki son görüntülerine eşlik eden Musso, Şahsuvaroğlu güvencesiyle ziyaretçilerini karşılıyor.

1997 MODEL MUSSO

2007’den bu yana Güney Koreli SsangYong’un Türkiye’deki tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdüren Şahsuvaroğlu Otomotiv, Anadolu rock müziğinin efsane ismi, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve televizyon programcısı Barış Manço’nun anılarını yaşatmak adına örnek bir girişime imza attı. 7’den 70’e herkesin sevgilisi, efsane sanatçının özel eşyalarının sergilendiği Barış Manço müzesinde sevenleriyle buluşturulan özel aracının bakım ve onarımını üstlendi. Firma bu yaklaşımıyla 2010 yılından bu yana yaklaşık 400 bin ziyaretçi ile buluşturulan 1997 model Musso’nun zamanla olan savaşında, onu galibiyete ulaştırdı.

BARIŞ MANÇO MÜZESİ

Bundan 22 yıl önce aramızdan ayrılan Barış Manço’nun piyanosu, sahne kıyafetleri, takıları, nota defterleri, müzik arşivi gibi özel eşyalarının sergilendiği Barış Manço Müzesi, sanatçının yaşamını sürdürdüğü evi olarak literatürde yer buluyor. “Barış Manço, Moda 81300” adresi ile bir zamanlar en çok hayran mektubunun gönderildiği müzede, ziyaretçileri sanatçının silikondan yapılan heykeli karşılıyor. Sanatçının aramızdan ayrılmadan önceki son görüntülerine eşlik eden Musso, Şahsuvaroğlu güvencesi ile online platform üzerinden ziyaretçileriyle buluşturuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.