BMC’de Murat Yalçıntaş dönemi

BMC’nin CEO’luğuna atanan eski İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’a İTO’da tören yapıldı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç’in davetiyle Meclis toplantısına katılan Yalçıntaş’a profesörlük belgesi takdim edildi.

İSTANBUL Ticaret Odası’nın (İTO) 2005-2013 yılları arasında iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Murat Yalçıntaş için profesörlük unvanı alması ve BMC’ye CEO olarak atanması sebebiyle bir tören düzenlendi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in davetiyle Meclis toplantısına katılan Yalçıntaş’a profesörlük belgesi takdim edildi. Ardından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Murat Yalçıntaş’ın profesörlük cübbesini giydirdi.

Cübbe giydirme töreninin ardından Yalçıntaş için İTO adına hazırlatılan plaketi, İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Avdagiç takdim etti.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Avdagiç ve İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran Murat Yalçıntaş’a plaket verdi.

‘YALÇINTAŞ GAYRETLERİNİN SEMERİSİNİ ALDI’

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Murat Yalçıntaş’ı, ticari ve savunma sanayi aracı üreticilerinden BMC’nin CEO’su olması sebebiyle kutlayarak, “Sayın Yalçıntaş, bu gayretlerinin semeresini aldı. Giriştiği her işte başarılı olmasıyla, en iyiyi yapmasıyla bize örnek olan Başkanımız, geçen hafta ‘profesör’ unvanını almaya hak kazandı. Güzel bir gelişme daha oldu. Geçen hafta, BMC’nin CEO’su olarak göreve başladı. Sayın Yalçıntaş’ın başarılı çalışmalarını 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde, yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araçları üreten BMC’nin CEO’luğunda da göstereceğinden şüphemiz yoktur” dedi.

‘İTO SADECE BİR ODA DEĞİL, İLK GERÇEK ÜNİVERSİTE’

BMC CEO’su Murat Yalçıntaş da İTO’nun kendisi için sadece bir Oda değil, aynı zamanda ilk “gerçek üniversitesi” olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Biz, bir şehrin ekonomisinden bir ülkenin ekonomisine, bir ülkenin ekonomisinden dünya ekonomisine kadar ekonomi ve ticaretle ilgili bütün deneyim ve birikimlerimizi burada yeniden öğrendik, yeniden inşa ettik, yeni vizyonlar edindik. Sadece ticareti ve ekonomiyi öğrenmedik İTO’da. Kadro olmayı, kalıcı dostluklar kurmayı, ülkemiz için, şehrimiz için üretmeyi de öğrendik. Kitabımız tüm İstanbul, hocalarımız tüm üyelerimizdi.”

Yalçıntaş, plaket törenini düzenleyen İTO Başkanı Avdagiç’e de teşekkür ederek, “Bana bugün dostluğun en güzel halini yaşattığı için Başkanıma ve şahsında İstanbul Ticaret Odası camiamıza teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.