GüncelLansman/Yenilik

Brisa’dan ‘yerli kaplama: VELOXIA

Brisa, yeni kaplama markası Veloxia’yı hizmete sunarak sürdürülebilir mobilitede öncü bir adım attı. Brisa’nın tasarladığı desenler ve kalıplar ile Rekor Kauçuk iş ortaklığında üretilen Veloxia %100 yerli olma özelliği taşıyor.

TÜRKİYE’deki mobilite dönüşümüne liderlik eden Brisa, yeni kaplama markası Veloxia’yı hizmete sundu. Tamamen yerli olması ile öne çıkan kaplama markası Veloxia, özel geliştirilen karışımı, Brisa’nın tasarlamış olduğu desen ve kalıplar ile Rekor Kauçuk iş ortaklığıyla üretilmeye başlandı.

Veloxia’nın On/Off segment ürünlerine 2024 yıl ortasına kadar bölgesel ve yol dışı segment ürünlerin eklenmesi planlanırken, yılın ikinci yarısında ise uzun yol, şehir içi ve şehirler arası otobüs, treyler için ürünler de devreye alınarak ürün gamının genişletilmesi hedefleniyor.

Brisa Satış Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor

‘HEDEF YILLIK 500 TON ÜRETİM’

Brisa Satış Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor; Veloxia ile yıllık yaklaşık 500 ton üretim hedeflediklerini, bunun yaklaşık 25 bin adet lastik kaplamayı karşıladığının altını çizerek ekledi; “Mobilite dönüşüm yolculuğumuzda önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Uzun soluklu araştırmalar, saha çalışmaları sonrası %100 yerli kaplama markasını müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Alanında uzman ekibimizin gerçekleştirdiği testlerle yüksek performansı ve güvenliği kanıtlanmış Veloxia ile lastiklerin ömrünü uzatarak hem ticari araçlar ve filolar için maliyetlerinde önemli bir tasarruf hem de doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayacağız. Müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde memnuniyet yaratacağına inanıyoruz.” dedi.

‘SEKTÖRE YENİ VE YERLİ BİR MARKA KAZANDIRDIK’

Rekor Kauçuk Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Ergin; Brisa ile Veloxia markasının üretiminde oluşturulan iş birliği, ülkemize yeni bir yerli markanın daha kazandırılması açısından büyük gurur kaynağı olmasına dikkat çekerek; “25 yıldır yüksek kaliteli sırt ve lastik kaplama malzemeleri üretme konusundaki uzmanlığımız, Brisa’nın tasarladığı özel desen ve kalıplarla birleşerek Veloxia’yı tamamen yerli bir marka olarak öne çıkarıyor.

BRİSA’DAN ‘YERLİ KAPLAMA: VELOXIA

Veloxia projesinde Brisa ile birlikte çalışmaları sürdürerek; güvenlik, performans ve maliyet verimliliğinde öncü ürünler sunmaya devam edeceğimizden kuşkumuz yok. Rekor Kauçuk olarak, 80 yıllık tecrübemiz ile teknik kauçuk ve lastik yenileme sektöründe öncü bir rol üstlenmiş olmanın verdiği deneyimle, bu iş birliğinin sektöre ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Veloxia marka ürünler yenileme pazarında sadece Brisa kaplama üretici bayilerine tedarik edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir