Büyüyen Octavia ile hedef büyüdü

Skoda Türkiye Genel Müdürü Zafer Başar, 2021’de Yüce Auto-Skoda’nın şimdiye kadarki en yüksek pazar payına ulaşacaklarını belirterek, “2021 hedefimiz 40 bin araç satışı, yüzde 7 pazar payı ile ilk 5’te olmak” dedi.

SKODA Türkiye Genel Müdürü Zafer Başar, 2020’ye 3 modelle başladıklarını ve yüzde 4’lük pazar payını koruduklarını belirterek, “2021’de 7 modelimiz olacak. 40 bin araç satışı, yüzde 7 pazar payı ile ilk 5 marka içerisinde olmayı hedefliyoruz” dedi.

Skoda’nın merakla beklenen yeni nesil Octavia modelinin, yeni marka yüzü Mehmet Günsür oldu.

Başar, dijital ortamda düzenlenen yeni Skoda Octavia’nın basın tanıtımında otomotiv pazarı ve Skoda’ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2020 yılına sadece kendi markalarının değil yaklaşık 45-46 markanın aynı şeyleri planlayarak girdiğini ve hemen hemen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına kadar da bu planların o şekilde devam ettiğini dile getiren Başar, “Ama pandemi bizlerin hiç alışkın olmadığı ve bugüne kadar tecrübe etmediği yeni bir planlama ihtiyacını ortaya koydu. Bizim birşey söyleyebiliyor olmamız çok önemli değildi, fabrikaların üretim yapıp yapmaması çok önemliydi. Ve insanlar evlerine kapandılar, sağlık her şeyden, ticaretten de daha önemli hale geldi.” ifadelerini kullandı.

‘OCAK’TA BU FİYATLAR BULUNAMAYACAK’

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, yeni Octavia’nın tasarım, donanım ve estetik özellikleriyle filo aracı olmanın dışında bireysel müşterilerin ve ailelerin de ihtiyacını karşılayacak iddialı bir otomobil olarak karşımıza çıktığını belirterek “Yeni Octavia’yı çok özel fiyatlarla pazara sunuyoruz. 2021 yılında Ocak ayında müşterilerimiz bu fiyatlarla ulaşamayacaklar. O yüzden bu fiyatlardan aracı almak bir avantaj. Bu avantajdan herkes faydalansın istedik” dedi.

‘HEDEF İLK 5’TE YER ALMAK’

Başar, genel pazar değerlendirmesinde “Aralık ayı Kasım ayına göre biraz daha zayıf görünüyor. Bununla birlikte binek pazarının 610 bin civarında gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Skoda olarak ise, yılı 25 binde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu Skoda markası olarak sizinle yüzde 4 Pazar payı ve 25 bin adetlik satışların gerçekleştiği son yılımız ve basın toplantımız olabilir. 2021’de ise 7 modelimiz olacak. Yüce Auto-Skoda’nın şimdiye kadarki en yüksek pazar payını görmeye hazırlanmalısınız. 40 bin Skoda araç satışı hedefliyoruz. Artık yeni hedefimiz yüzde 7 pazar payıyla ilk 5 marka içerisinde olmak. 2021 yılı için toplam pazar öngörümüz ise 550 bin adetler civarı. Hacim olarak küçülen ama bizim büyüdüğümüz bir yıl olacak” şeklinde konuştu.

‘BOL KAMPANYALI BİR 2021 GELİYOR’

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar sözlerini “2021’de pazar koşullarının bol kampanyalı, özellikle faiz kampanyaları ile desteklenmiş bir yıl olacağını tahmin ediyorum. Müşterilerimizin bol çeşit bulacağı ve daha kazançlı alışverişler yapacağı bir yıl olacağını tahmin ediyorum. Bu sadece bizim için değil tüm rakipler için de aynı olacağını düşünüyorum” şeklinde tamamladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.