GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/Yenilik

BYD’den Cenevre’de gövde gösterisi

BYD, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki 1000 metrekarelik dev standında yeni modellerini ve ses getiren yeni teknolojilerini sergiledi. BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun, “BYD ne kadar iddialı olduğunu Cenevre’de gösterdi” dedi.

BYD, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini ve teknolojilerini tanıttı. BYD, Cenevre’de şarj edilebilir hibrit BYD SEAL U DM-i modelinin örtüsü ilk kez kaldırıldı. Böylece 2008 yılında yine Cenevre’de BYD F3DM ile dünyanın ilk plug-in hibrit modelini tanıtan BYD, 2024 yılında ise bu teknolojinin geldiği son noktayı ortaya koydu. Bununla birlikte fuar alanındaki yenilikler arasında 7 kişilik tam elektrikli dört çeker SUV modeli yeni BYD TANG’ın yanı sıra BYD’nin premium markaları YANGWANG ve DENZA modelleri de yer aldı.

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun

‘BYD YARININ TEKNOLOJİSİNİ BUGÜNDEN SUNUYOR

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun şirketin Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya koyduğu yeniliklerle yıl boyunca adından söz ettirmeye devam edeceğini belirterek, “BYD olarak, yeni teknolojilerimizi, yeni modellerimizi ve otomotiv sektörüne yön verecek inovasyonlarımızı Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilemekten büyük bir heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ergun, elektrikli araçlarda yarının teknolojilerini bugünden sunduklarını ve bunları, konsept araçlar üzerinde değil halihazırda satılan modelleri üzerinden otomobil severlerle buluşturduklarını aktararak, “Sektöre yön veren yeni teknolojilerimizi, Cenevre gibi prestijli bir fuarda en etkileyici stantlardan birine sahip olarak sergilemek, BYD’nin ne kadar iddialı olduğunun bir kanıtı. Bu yeniliklerle birlikte BYD markası olarak 2024’e hızlı başladık ve bu yıl en çok konuşulan marka olacağımızı şimdiden görebiliyoruz” açıklamasında bulundu.

BYD SUPER DM TEKNOLOJİSİ İLE DÜŞÜK TÜKETİM YÜKSEK VERİMLİLİK

BYD, 1.5 litrelik benzinli motoru 145 kW güce sahip elektrikli motorla bir araya getiren şarj edilebilir Super DM (Dual Mode) hibrit teknolojisine sahip BYD SEAL U DM-i modelinin Avrupa prömiyerini gerçekleştirdi. D segmenti plug-in hibrit SUV BYD SEAL U DM-i, Avrupa’dan önce bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye’de sunulacak.

DC hızlı şarj özelliği sayesinde yüzde 30’dan yüzde 80’e 35 dakikada şarj olabilen BYD SEAL U DM-i, WLTP ölçümlerine göre ortalama 80 kilometrelik elektrikli menzil sunabiliyor. Bununla birlikte şarj dolu olduğunda, araç tam depoyla 1000 kilometreden fazla yol alarak düşük tüketim sağlıyor.

BYD’nin Super DM Teknolojisi, markanın enerji verimliliği ve sürüş konforu için geliştirdiği yeni DM-i hibrit sistemi olarak öne çıkıyor. DM-i (Dual Mode) teknolojisi, yüksek verimliğe sahip benzinli motoru, elektrikli hibrit sistemi, özel olarak tasarlanmış bir Blade Bataryayı ve AC/DC Yerleşik Şarj Cihazını kombine ediyor.

Aracın içerisindeki elektrikli hibrit sistem, düşük yakıt tüketimi ile optimum verimlilik için benzinli motoru minimum oranda kullanarak elektrikli sürüşe öncelik veriyor. BYD Super DM Teknolojisi’nde yer alan benzinli motor, özel olarak geliştirildi ve yapılan çalışmalarla yüzde 43’ün üzerinde bir termal verimlilik elde edildi.

YANGWANG U8 SUV, 1.100 HP’DEN FAZLA GÜÇ  

BYD’nin Cenevre’deki yeniliklerinden biri ise dört tekerlekten çekişe sahip tam elektrikli yeni BYD TANG SUV modeli. Model, WLTP ölçümlerine göre karma kullanımda 530 kilometreye kadar menzil sunabiliyor. BYD TANG, aynı zamanda Euro NCAP güvenlik testlerinden elde ettiği 5 yıldız ile markanın güvenlik ve sürdürülebilirlik konusundaki başarılarını kanıtlıyor.

2024 Cenevre Otomobil Fuarı’nda BYD markaları YANGWANG ve DENZA’nın teknolojileri de ilk kez Avrupa’da sergilendi. BYD’nin üst düzey lüks markası olan YANGWANG, sektöre ilham veren araç teknolojileriyle inovasyonun zirvesini temsil ediyor. Cenevre’de sergilenen YANGWANG U8 ise, fuarın en ilgi çeken modellerinden biri oldu.

YANGWANG U8 SUV, 1.100 HP’den daha fazla güç üretebiliyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 3.6 saniyede tamamlayabiliyor. Dört bağımsız tork kontrollü elektrikli motor teknolojisiyle kendi etrafında dönebilen YANGWANG U8, arazi yeteneklerini, suda yüzebilen şasisiyle birleştiriyor.

Fuarda sergilenen diğer premium BYD markası ise DENZA oldu. Cenevre’de yer alan DENZA D9 modeli, 7 koltuklu lüks minivan olarak kişiselleştirilmiş sürüş deneyimi ile konfor sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir