Cem Bölükbaşı’dan tarihi başarı

Başarılı yarış pilotu Cem Bölükbaşı, FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yarışacak ilk Türk yarış pilotu olarak tarihe geçiyor. Espor dünyasından gerçek Formula yarışlarına geçen hikayesiyle dünyada bir ilk olan Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 sezonu için Charouz Racing System takımıyla anlaştığını duyurdu.

MİLLİ otomobil sporcusu Cem Bölükbaşı, 2022’de Formula 2 Dünya Şampiyonası’nda yarışacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Cem Bölükbaşı’nın F2’de yarışacağını duyurduğu basın toplantısı, Zorlu PSM’de gerçekleştirildi. Toplantıya 23 yaşındaki pilotun yanı sıra Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Cem Bölükbaşı’nın menajeri Temuçin Ünalp ve Icrypex CEO’su Gökalp İçer de katıldı.

HAYAL ETTİ, GERÇEKLEŞTİRDİ 

Hayallerini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu belirten Cem Bölükbaşı, “Gerçekten kolay olmadı. Formula 2’ye Abu Dabi’deki testlerde ilk adımı attım. Çok hızlı oldu. Önümüze çıkan her şansı değerlendirmeye çalıştık. 2022’de Formula 2 Dünya Şampiyonası’na katılacağım. Anlaşmayı 1 hafta önce imzaladık. Sonunda gerçekleşti. 14 hafta sonu yarışacağız. Uzun bir sezon bizi bekliyor. Hiç beklemediğimiz bir desteği aldık. E-spor’dan gelip Formula 2 seviyesine çıkan ilk pilot oldum. F2’ye gelmek hayal olarak gözüküyordu. Çok büyük bir adım oldu. Bu işin çok başındayız. Çok mutlu ve heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONA MARTTA BAHREYN PİSTİNDE

Formula 1’de 2 kez dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol sürücü Fernando Alonso’yu örnek aldığına vurgu yapan Cem Bölükbaşı, “Benim için idol her zaman Alonsu’ydu. Mantalitesini ve sürüş tarzını çok seviyorum. Yakın temasta olduğum bir insan. Alonso’ya karşı her zaman özel bir ilgim ve bağım var. Formula 2’de yarışacağımı duyduğunda sevindi.” diye konuştu.

Cem Bölükbaşı, F2 Dünya Şampiyonası’nda Charouz Racing System takımı adına mücadele edecek.

‘CEM, ÇOK ÖNEMLİ BİR YOLA ÇIKIYOR’

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, Cem Bölükbaşı’nın gösterdiği gelişime ve planlamasına inandıklarını kaydetti. 23 yaşındaki sürücünün F2’de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini vurgulayan Üçlertoprağı, “Cem’i tebrik ediyorum. Gösterdiği gelişime ve planlamasına yürekten inanıyorum. Cem’in daha güçlü şekilde ülkemizi temsil etmesi için elimizden geleni yapacağız. Cem çok önemli yola çıkıyor. Formula 1’e de çıkması lazım. Bizim de ona çok daha fazla destek olmamız gerek. Arkadan gelen genç kardeşlerine rol model olacak. İnşallah en iyisini yapacağına yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.