GüncelHibrit/Elektrikli Araçlar

Chery Group’tan Ağustos’ta rekor satış

Satışlarını tüm dünyada istikrarlı bir biçimde artıran Chery Group, Ağustos ayında 170 binin üzerinde araç satışı gerçekleştirerek üst üste 2 ay boyunca 150 bini aşkın satış gerçekleştirme başarısına ulaştı. Bu başarının itici gücü, Chery modelleri oldu.

CHERY Group, Ağustos 2023’te üç farklı alanda atılım gerçekleştirerek yeni başarılara imza attı. İlk olarak; Ağustos 2022’ye göre yüzde 20,8 artışla geçtiğimiz ağustos ayında 171.262 araç satan Chery Group, iki ay üst üste 150.000 adedin üzerinde araç satışı gerçekleştirerek aylık satış rekorunu kırdı. İkinci olarak; Ocak-Ağustos 2023 döneminde kümülatif araç satışları 1.063.157’yi bulan Chery Group, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artış göstererek, geçen yıla kıyasla 1 milyon barajını iki ay öncesinde geride bıraktı. Üçüncü olarak da Chery; J.D. Power 2023’ün Çin’deki İlk Kalite Araştırması’nda ilk kez kendi markaları arasında birinci sıraya yerleşerek ürün kalitesinde önemli bir atılım gerçekleştirdi.

CHERY MODELLERİ İTİCİ GÜÇ OLDU

Chery Group içindeki ana marka Chery, Ağustos 2023’te, yıllık yüzde 15,5 artışla 123.610 araç satarken, ocak-ağustos döneminde yıllık yüzde 36,4 artışla 773.333 araç satışına ulaşma başarısını gösterdi. Model bazında bakıldığında; TIGGO 8, TIGGO 7 ve ARRIZO 8’in satışları ağustos ayında 10 bin adetleri aşarak, sırasıyla 21.369, 19.116 ve 10.325 adet ile Chery Group’un büyümesinin lokomotif gücü oldu. Kompakt sedan ve kompakt SUV araçlar arasında kalite açısından ilk sıralarda yer alan Chery modelleri, markanın atılımlarının karşılığını gösterirken, küresel bazdaki müşterilerin güvenli ve güvenilir ürünlere odaklandığını da kanıtladı.

Satış adetlerindeki yükseliş ve pek çok pazardaki segment liderlikleri, prestijli kuruluş J.D. Power tarafından yayınlanan 2023 Çin İlk Kalite Araştırması SM (IQS) sıralamasında da Chery’nin, Çin’in bağımsız markaları arasında yeni otomobillerinin kalitesinde birinci sırada yer almasını sağladı. Model düzeyinde ARRIZO 5 ve TIGGO 4, pazar segmentlerindeki kompakt sedanlar ve kompakt SUV’lar arasında, kalite açısından ilk sırada yer aldı. J.D. Power tarafından yayınlanan APEAL (Çin Otomotiv Performansı, Uygulama ve Düzen Araştırması) araştırmasında, TIGGO 7 orta boy ekonomik SUV segmentinde, TIGGO 8 ise orta boy SUV segmentinde ilk sırada yer almıştı. Chery’nin birden fazla modelinin kendi segmentlerinde kazandıkları birincilikler, markanın gücünü gösteriyor.

YATIRIMLARA HIZ KESİLMEDEN DEVAM EDİLİYOR

2023 yılı itibarıyla Chery Group Çin dışı pazarlarındaki satışlarını istikrarlı bir şekilde yeni zirvelere ulaştırmaya devam ediyor. Temmuz ayının başında Chery sırasıyla, Endonezya, Malezya ve Tayland’da fabrikalar kuracağını açıkladı. Bu üç fabrika, farklı pazar segmentlerini kapsamak üzere içten yanmalı, PHEV ve BEV tipi araç üretimlerinde kullanılacak. Chery Group, komple araçlar, CKD parçaları, motorlar, araç üretim teknolojisi ve ekipmanlarını yurt dışına ihraç eden ilk Çinli otomobil üreticisi olarak, Chery’nin ürünleri denizaşırı 80’in üzerinde ülke ve bölgede satılmakta olup, dünya genelinde 1,7 milyonun üzerinde araç ve 12 milyonun üzerinde kullanıcıya toplam ihracat gerçekleştirildi. Chery Group’un, aralarında Brezilya ve Mısır’ın da dahil olduğu 10 üretim üssü ve 6 Ar-Ge merkezi bulunuyor. Güçlü marka imajı, güçlü ürün ve kusursuz hizmet çözümleriyle Chery Group’un 2023’ün üçüncü ve dördüncü çeyreğinde yeni zirvelere ulaşması ve satışlarını güçlü bir şekilde artırmaya devam etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir