Çinli minik elektrikli T03 Türkiye’de

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Leapmotor, Ulu Motor distribütörlüğünde kompakt şehirlisi T03 modeli ile Türkiye pazarında. 41 kw batarya ile 417 kilometre şehir içi menzili sunan araç, 799 bin TL lansman fiyatıyla satışa sunuldu.

ÇİN’in önde gelen elektrikli otomobil üreticilerinden Leapmotor, şehir içi ulaşımda kusursuz bir deneyim sunan 417 kilometre menzilli T03 modelini, Ulu Motor distribütörlüğünde Türkiye pazarına 799 bin TL lansman fiyatıyla satışa sunuldu.  Yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk oranına yaklaşık 36 dakikada ulaşan T03, çevreci yapısı, kompakt tasarımı, geniş iç mekanı, teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve sürüş destek sistemiyle küçük segment sektörüne iddialı bir giriş yapıyor.

KOMPAKT BOYUTLARI VE TEKNOLOJİK ŞEHİRLİ

Fosil yakıtların kullanımından kaynaklanan iklim krizi ve hızlanan dijitalleşme, dünya çapında otomotiv sektörünün elektrikli dönüşümüne büyük bir ivme kazandırdı. Bunun etkisiyle Türkiye pazarına giren elektrikli araçlardaki marka ve model sayısında büyük artış yaşandı.

T03, teknolojik ve ergonomik iç mekan tasarımı ve standart sunulan güvenlik ve konfor özellikleriyle dikkat çekiyor. Son olarak Çin’in dünyaca ünlü otomobil üreticisi Leapmotor, teknolojik donanımlarla geliştirdiği T03 modelini Ulu Motor distribütörlüğüyle Türkiye pazarında teslimata başladı.

ŞEHİR İÇİNDE 417 KM MENZİL

Tam dolu bir batarya ile şehir içi kullanımda 417 kilometreye varan menzil sunan Leapmotor T03, kompakt görünümü, kullanışlı teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve konforlu sürüş destek sistemiyle Türkiye’deki elektrikli araç seçenekleri arasında öne çıkan modellerin başında geliyor. Hızlı şarj olma özelliğiyle yaklaşık 36 dakikada yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk oranına ulaşan yenilikçi model, 799 bin liralık lansman fiyatıyla piyasada en kolay erişilebilir elektrikli araçlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş

‘ŞEHİR İÇİ TRAFİKTE KUSURSUZ BİR SEÇENEK’

Leapmotor’un yeni nesil araçlar alanındaki tecrübesiyle tasarladığı T03 modelinin dizaynı ve dinamik yapısı ile özellikle şehir içi kullanımlarda büyük avantajlar sağladığına değinen Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş,  “80 kW maksimum güç ve 158 Nm maksimum tork sunan T03, şehir içi kullanımda 417 km’ye kadar menzil yapabiliyor.

6 YIL 100 BİN KM BATARYA GARANTİSİ

Bunun yanında çelik gövdesi ile kullanıcılarına huzurlu ve güvenli bir sürüş sağlayan aracımız için 6 yıl ve 100 bin KM batarya garantisi sunuyoruz. Yüzde yüz elektrikli ve tamamen çevreci bir araç olan T03, pratik olmasının yanı sıra şık iç ve dış tasarımı ile de kullanıcı beklentilerini fazlasıyla karşılayacak. 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 12,1 saniye süren modelimizde ev tipi prizlerde 100 kilometrelik mesafe için gereken şarj kapasitesinin maliyeti, yaklaşık olarak 18 liraya denk geliyor. Tüm bu özellikleriyle piyasadaki modellerden sıyrılan yeni aracımızı, özellikle şehir içinde konforlu bir sürüş tercih edenler kullanıcıların beğenisine sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Pastel renk seçenekleriyle dikkat çeken Leapmotor T03’ün hedef kitlesi kadınlar ve gençler. Filolardan da çok büyük talep gördüklerini vurgulayan Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş, yıl sonuna kadar 2 bin adetlik satış hedefleri olduğunu söyledi. Ulubaş, son dönemde uygulamaya konulan gümrük vergisi düzenlemesi olmasa, aracın fiyatının en az 200 bin TL daha aşağı olacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.