Güncel

Citroen Türkiye’de Selen Alkım devri

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, “Alkım, güçlü bir otomotiv geçmişine sahip bir profesyonel. Kendisinin liderliğinde Citroen Türkiye ekibi ve güçlü bayi ağımız ile yeni başarılar elde edeceklerine inancım tam” dedi.

CITROEN Pazarlama Direktörü olarak görev alan Selen Alkım, 11 Mart itibarıyla Citroen Türkiye Genel Müdürlüğüne atandı.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille

Türkiye’de satış, pazarlama, parça ve servis operasyonlarının Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’in liderliğinde yönetilmeye başlandığı ilk günden itibaren, markanın Pazarlama Direktörü olarak görev alan Selen Alkım’ın, 11 Mart itibarıyla Citroen Türkiye Genel Müdürü olarak, Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’a bağlı görevine devam edeceği bildirildi.

CORNUAILLE’DEN SELEN ALKIM’A ÖVGÜ

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Selen Alkım’ı, “Citroen markasının son dönemde gösterdiği başarılı yükselişinin önemli bir parçası olan Selen Alkım, güçlü bir otomotiv geçmişine sahip bir profesyonel. Kendisinin liderliğinde Citroen Türkiye ekibi ve güçlü bayi ağımız ile yeni başarılar elde edeceklerine inancım tam” sözleriyle tebrik etti.

ALKIM, GÜÇLÜ BİR OTOMOTİV GEÇMİŞİNE SAHİP

Açıklamada, 1980 doğumlu evli ve 1 çocuk annesi olan Alkım’ın, St.Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladığı aktarıldı.

Alkım’ın 2005 yılında Paris’te yüksek lisansını tamamlamasının ardından, yaklaşık 15 yıl süren otomotiv kariyerine 2006 yılında Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’nda başladığı kaydedilen açıklamada, kariyeri boyunca farklı otomotiv markalarının, Ürün, Statejik Planlama ve Pazarlama fonksiyonlarının yöneticiliğini yaptığı, 3 Aralık 2018 tarihinden bu yana ise Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalıştığı belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir