GüncelSürüş İzlenimi

Daha sportif, şık ve teknolojik

FORD’un Avrupa pazarında en çok tercih edilen SUV modeli olan Kuga, yenilenen tasarım, boyutları, ferah yaşam alanı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir model.

Ford Kuga’yı ST-Line Black Package donanımlı versiyonun ile deneyimledik. Ford’un performans ve tasarım DNA’sını bir üst seviyeye taşıyan ST-Line Black Package; çok daha sportif, özgün, şık ve teknolojik detaylarıyla dikkat çekiyor.

SPORTİF VE ŞIK TASARIM

Aracın ön tarafını incelediğimizde ızgaranın ön tarafı oldukça kapladığını ve LED farlar ile uyumlu bir tasarıma kavuşarak bir bütünlük sağlamış. Arka bölümü baktığımızda aracın çizgilerinin tamamlandığı bagaj kapağında, kapak üzerine konumlandırılan yeni tarz aracın model ismi dikkat çekiyor.

511 LİTRELİK BAGAJ HACMİ

Elektrikli bagaj kapağını açtığımızda karşımıza kocaman bir yükleme alanı geliyor. 60/40 oranında yatabilen ön koltuklar sayesinde aracın yükleme hacmini de büyütebilirsiniz. Koltukları yatırmadan 511 litre olduğunu da eklemek istiyorum.  Ford Kuga’nın arkaya doğru uzanan ön farlar, daha uzun motor kaputu, daha eğimli arka cam, genişleyen omuz ve alçalan tavan çizgisi, uzun dingil mesafesine sahip akıcı hatlarla tamamladığı prestijli dış tasarımı ST-Line Black Package donanımıyla çok daha sofistike ve çarpıcı bir görünüme bürünüyor. Maksimum görsel etki için dış tasarımda; Kuga yazısından ST-Line logosuna, ayna kapağından ön tampon ve spoiler’a kadar ince düşünülmüş, premium siyah detaylar öne çıkarken 20 inçlik alüminyum alaşım siyah jant da şık görünümü tamamlıyor.

FERAH VE ERGONOMİK İÇ MEKAN

Kuga ST-Line Black Package donanımı, iç mekânda da yolcu deneyimini bir üst noktaya taşıyacak teknolojik yenilikler sunuyor. Bu donanım paketiyle ile ilk defa sunulan 12 yönlü yeni tasarım, AGR sertifikalı sürücü ve ön yolcu koltukları araç içi fonksiyonelliği artırırken önemli bir esneklik, işlevsellik ve konfor avantajı kazandırıyor.

BAŞ VE DİZ MESAFESİ

Arka koltuklarda baş ve diz mesafesi yeterli konforu sunuyor. Şaft tünelini oldukça düşük bir seviyede yerleştirdikleri için aracın arkasında uzun olmasa da kısa mesafelerde 3 kişinin rahatlıkla yolculuk edebileceğini söylemek mümkün. Kapı içleri ve kol dayama içinde de bol bol eşya saklama alanları var. Vitesin hemen ön tarafındaki bölümde ise kablosuz telefonunuzu şarj edebileceğiniz bir bölüm yapılmış.

Isıtmalı ön cam, ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön ve arka koltukların yanı sıra akıllı bagaj kapağı gibi kullanıcı dostu detaylar da ST-Line Black Package ile artık bir standart. Ford Kuga ST Line da bulunan kapı koruma çıtaları gizlenmiş bir yapıya sahip. Bu nedenle aracın kapısını açtığınızda içeriden çıkan otomatik kapı koruma çıtaları aracın çizilmesine karşı ciddi bir koruma sağlıyor. Orta konsola baktığımda 8 inch lik bir multimedya ekran bizi karşılıyor. Bu ekranın genel olarak dokunmatik özelliklerinin kabul edilebilir seviyede olduğunu söyleyebilirim. Aracı çalıştırdığımızda aktifleşen Head-Up Display sayesinde sürüş sırasındaki tüm bilgilerin ön cama yansıtarak, gözünüzü yoldan ayırmadan güvenli sürüş yapmanızı sağlıyor. Standart donanım ile gelen Panoramik Cam Tavan açılabilir bir yapıya sahip. Böylece çok ciddi bir hava akışı da araç içinde sağlanabiliyor.

PERFORMANS VE SÜRÜŞ İZLENİMİ

Test aracımızda görev yapan ünite 1.5 litre EcoBoost benzinli motor 8 ileri tam otomatik şanzımanla kombine edilmiş ve 182 beygirlik güç ve 240 Nm’lik tork sunuyor. Motor, olağanüstü güç ve üstün verimlilik sağlamak için silindir deaktivasyon teknolojisi ile direkt yakıt enjeksiyonu ve turboşarj özelliklerini bir arada kullanıyor.

Araç, fabrika verilerine göre, 0-100 km/s hızlanmasını 10.1 saniyede gerçekleştirirken maksimum 200 km/s hız sunuyor. Dur ve kalk özellikli geliştirilmiş adaptif hız kontrol sistemi, trafik levhası tanıma sistemi, şerit hizalama, çarpışma önleme yardımcısı, gece görüş, mesafe uyarı ve yaya algılama özelliği ile acil durum manevra destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve çarpraz trafik uyarı sistemi, Yeni Ford Kuga’nın hayat kolaylaştıran teknolojik özelliklerinden sadece birkaçı. Yeni Ford Kuga, otomatik şanzımanlı modellerde bulunan Gelişmiş Aktif Park Asistanı ile uygun park yeri belirleyerek park etme ve çıkış manevralarını otomatik olarak sizin yerinize gerçekleştiriyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir