Güncel

Ford Trucks’ta görev değişimi

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Serhan Turfan’ın Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret AŞ’nin yeni Genel Müdürü görevine atanmasıyla yerine Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman atandı.

FORD OTOSAN‘ın global markası Ford Trucks’ta üst düzey görev değişimi yapıldı. Ford Otosan’dan yapılan açıklamaya göre, 27 yılı aşkın süredir Ford Otosan bünyesinde görev yapmakta olan ve son olarak Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Serhan Turfan’ın Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret AŞ’nin yeni Genel Müdürü görevine atanacak olması nedeni ile söz konusu göreve 23 Mart 2023 itibariyle Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak görev yapmakta olan Emrah Duman’ın atanacağı duyuruldu.

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Emrah Duman

DUMAN, 1997’DEN BERİ FORD OTOSAN’DA

Ford Otosan’a 1997’de mühendis olarak katılan Emrah Duman, servis mühendisliği, ihracat ve iş geliştirme müdürlüğü gibi birimlerde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2014’te Ford Trucks İhracat ve Dış Pazarlar Direktörlüğü’ne ve son olarak 2016’da Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak atandı.

Ford Trucks’ın yurt dışı yayılım ve büyüme stratejisini desteklemek üzere üstlendiği birçok rolle markanın başarısına liderlik etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Duman, aynı bölümde yaptığı yüksek lisansının ardından Koç Üniversitesi Executive MBA Programını tamamladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir