Yenilikçi tasarımlar ödüllendiriliyor

OİB’in düzenlediği “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması”nda ödüller, 18 Ekim tarihinde online olarak gerçekleştirilecek törende sahiplerini buluyor.

ULUDAĞ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından sektörde katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirmek amacıyla düzenlenen Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması, 18 Ekim tarihinde online olarak gerçekleştirilecek. Türkiye otomotiv sektörünün ihracattaki tek koordinatör birliği olan OİB’in Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde bu yıl 10.sunu düzenleyeceği yarışma, “Hareketlilik Ekosisteminde Çözümler” temasıyla gerçekleştirilecek.

TOPLAM 500 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik ve OİB Yönetim Kurulu Üyesi ve OGTY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu ev sahipliğinde düzenlenecek, sektör profesyonellerinden akademisyenlere, girişimcilerden öğrencilere kadar çok sayıda kişinin izleyeceği yarışmada, sektörde fark yaratacak yenilikçi projelere toplam 500 bin TL ödül verilecek. Dereceye girenler nakdi ödüllere ek olarak, projelerini İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezinde geliştirme, İTÜ Big Bang sahnesinde yarışma ve otomotiv sanayinin deneyiminden ve geniş ağından faydalanma gibi ayrıcalıklar da elde edecek.

PANELLER DE DÜZENLENECEK

Teknoloji ve Trend Avcısı Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünü yapacağı 10. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışmasında, Türkiye’nin Unicorn girişimlerinden Getir’in Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ve bisiklet kiralama sistemiyle Avrupa ülkelerinde hizmet veren Donkey Republic’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Erdem Ovacık birer konuşma yaparak otomotiv sanayinin hareketlilik ekosistemi için ilham kaynağı olacak.

Etkinlik kapsamında “Şehiriçi Mobilite Girişimleri ve Geleceği” ve “Hareketlilik Ekosistemi ile Ana Sanayi-Tedarik Sanayi İlişkisi” konulu panellerde alanlarında başarılı isimlerin görüşleriyle renk katacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir