Goodyear, ödüle doymuyor

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, Eagle F1 Assymmetric 5 ve EfficientGrip 2 SUV lastikleri ile Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden ödülleri topladı.

ALMAN otomotiv dergileri tarafından gerçekleştirilen, bu sezonun lastik testi sonuçları yayınlandı. Goodyear; Eagle F1 Asymmetric 5 lastikleri ile iki testte birden en iyi dereceyi elde ederken, EfficientGrip 2 SUV serisi ile on markanın mücadele ettiği Auto Bild Allrad testlerinde en üst sırada yer aldı.

AUTO ZEITUNG’DAN TAM PUAN, GUTE FAHRT’TAN ÖVGÜ

Alman otomobil dergisi Auto Zeitung, en son yaz lastiği testinde ultra performans serisi 225/40R18 ebatında on markanın lastiğini inceledi. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, ikinci sıradaki rakibini büyük farkla geride bıraktı. Eagle F1 Asymmetric 5 ayrıca, yakıt tasarrufu için de tavsiye edilen lastik oldu. Gute Fahrt Dergisi ise sık tercih edilen 245/40 R18Y ebatındaki sekiz yaz lastiğini test etti. Testten açık ara önde ayrılan Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, olağanüstü performans ortaya koyarak, derginin tavsiye ettiği lastik oldu ve genel kategoride “Çok İyi +” derecesine layık görüldü.

ISLAK FRENLEMEDE TÜM RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Derginin editörü, lastiğin performansını şöyle yorumladı: “Goodyear’ın ıslak zeminde yol tutuş performansı, sadece kullanıcı yorumlarına göre değil, aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci konusunda da oldukça iyi. Bu performansın arkasında çok büyük bir Ar-Ge çalışması yatıyor çünkü bir lastik ancak uygun orandaki kompleks kauçuk bileşiğiyle hem düşük yuvarlanma direncine hem de ıslak zeminde yüksel yol tutuşuna sahip olur.”

EFFICIENTGRIP 2 SUV SERİSİNE DE TAM PUAN

Farklı performans özellikleriyle kendini kanıtlayan EfficientGrip 2 SUV, toplamda en yüksek puanı almakla kalmayıp, aynı zamanda kriterlerin her birinde üst sıralarda yer almayı başaran tek lastik oldu. SUV sürücülerinin çeşitli ihtiyaçlarını yansıtan test, ıslak ve kuru zemin performansının yanı sıra, kum, çakıl, çim ve çamur gibi çok çeşitli arazi yüzeylerinde çekişin ölçülmesini sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.