‘Hafif ticariye Toyota kalitesi geldi’ 

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yeni Proace City’nin kompakt hafif ticari segmentine “Toyota kalitesini” getirerek standartları yeniden belirleyeceğini belirterek, “Proace City, tasarımı, konforu ve teknolojisiyle müşteri tercihinde öne çıkacak” dedi.

TOYOTA, kompakt hafif ticari araç segmentinde yeni Proace City modeli ile yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Türkiye’de Hilux ile hafif ticari araç pazarında uzun yıllardır farkını ortaya koyan Toyota, Proace City camlı van modelini de pazara sunarak segmentteki iddiasını daha da yukarıya taşıyor. Müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde hem iş hem de özel amaçlı kullanılacak özellikler dikkate alınarak tasarlanan Proace City, Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

‘PROACE CİTY MÜŞTERİ TERCİHİNDE ÖNE ÇIKACAK’

Proace City’nin dijital olarak gerçekleşen lansmanında konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye ve Avrupa’da kompakt ticari araç segmentinin her geçen gün önemini artırdığına dikkat çekerek, “Proace City dış tasarımda şık ve premium, iç tasarımda da binek araç konforuna sahip bir model. Müşterilerimiz iş hayatlarında da aileleriyle birlikte özel hayatlarında da Proace City’i severek kullanacaklar” dedi.

Benzerlerine göre Proace City’nin tüm versiyonlarında standart olarak sunulan donanımların çok üst düzeyde olduğunu belirten Bozkurt şunları söyledi: “Proace City bir SUV tasarımı, donanımı ve binek otomobil konforunu barındırıyor. Standart olarak sunulan bu donanımlar modelimizi segmentinde ayrı bir yere taşıyor. Satışlarımıza müşteri beklentisinin yüksek olduğu camlı van modelimizle başlıyoruz. Müşterilerimizin Proace City’yi tercih etmeleri için avantajlı noktalar var. Öncelikle fiyatı. Oldukça rekabetçi bir fiyatla pazara sunuyoruz. Toyota’nın güçlü imajı eklendiğinde marka olarak müşterilerimize güven veriyoruz.”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt

2021 İÇİN 5 BİN ADETLİK SATIŞ HEDEFİ

Bozkurt, Proace City için 2021 yılı hafif ticari araç pazarında yüzde 4.5-5 pay alarak 5.000-5.500 aralığında bir satış hedefinde olduklarını da kaydederek, “Toyota olarak 2021 yılında toplam 60 bin adetlik bir satış hedefimiz bulunuyor. Proace City toplam satışlarımızın yüzde 8’ini karşılayacak. Eğer ek adetler de alabilirsek satış adetleri ve bu oran yukarıya çıkacaktır” dedi.

SEGMENTİNDE TEK ‘5 YIL 150 BİN KM GARANTİ’

Proace City’nin Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi olduğunu ve giriş seviyesinden itibaren zengin donanımlar ile satışa sunulduğunun altını çizen Bozkurt, “Sınıfında yalnızca Proace City’de bulunan yansıtmalı renkli gösterge ekranı, bütün versiyonlarda standart olarak sunulan akıllı telefon entegrasyonu modelimizi ayrı bir yere konumlandırıyor. Ancak segmentinde tek olarak 5 yıl 150 bin kilometre garanti kapsamında olması markamızı ve Proace City’yi farklı kılıyor” dedi.

İKİ FARKLI MOTOR VE ŞANZIMAN SEÇENEĞİ

Proace City, iki farklı dizel motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. 100 HP ve 130 HP’lik 1.5 litre dizel motorlar, düşük yakıt tüketimi ve düşük CO2 emisyon değerleriyle öne çıkıyor. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik giriş seviyesi dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. 110 g/km CO2 değerine sahip motorun karma tüketimi 4,2 litre/100 km. Bu güç ünitesi, Proace City’nin 0-100 km/s hızlanması 12,9 saniye tamamlamasını ve 172 km/ maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor.

Proace City’nin daha yüksek performans sunan 130 HP ve 300 Nm’lik 1,5 litre dizel motoru ise, 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştiriliyor. 114 g/km CO2 emisyon salımı olan aracın, 100 km’de tüketimi ise 4,4 litre. 0-100 km/s hızlanmasını 11,1 saniyede tamamlayan 130 HP’lik Proace City, 183 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Proace City’nin her iki motor seçeneği de, hem şehir hem de şehir dışı sürüşlerde ideal bir performans sunuyor.

TOYOTA PROFESSİONAL’IN DA LANSMANI YAPILDI

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Bozkurt, Toyota’nın Proace City ile sadece bir ürün lansmanı gerçekleştirmeiğini aynı zamanda satın alma deneyimini farklılaştıran Toyota Professionel hizmetlerini de tüketiciyle buluşturduğunu belirterek, “Bu yeni müşteri deneyimi sayesinde Toyota Proace City satın alan müşterilere 5 yıl/150.000 km garanti uygulaması ücretsiz olarak sunulacak. Bununla birlikte Toyota Proace City alan müşteriler için 2 yıl 7/24 yol yardımı hizmeti sunacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.