GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarOto Teknoloji

Hyundai’ye 3 farklı Red Dot Tasarım ödülü  

Hyundai, müthiş EV konsept modeli N Vision 74 ile “Reddot Yılın Tasarım Ödülünü” alırken, markanın Bilgi Eğlence Ekranı ve Hyundai Sans UI font ailesine de ödül vererek tasarımları övdü.  Hyundai’nin ödüllerle tasarımdaki iddiasını kanıtlamış olan Hyundai, yeni nesil mobilitede etkinliğini artırıyor.

HYUNDAI, Red Dot Tasarım Ödülleri’nden 3 farklı ödül kazandı. Hyundai, EV konsept modeli N Vision 74 ile “Reddot Yılın Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Organizasyon, Hyundai Bilgi Eğlence Ekranı ve Hyundai Sans UI font ailesine de ödül vererek tasarımlarını övdü.

N Vision 74 konsept model, “Red Dot Mobilite ve Taşımacılık” kategorisinde ilgi çekici tasarımıyla ödül aldı. Yüksek performanslı hidrojen elektrikli hibrit araç, markanın geçmişini, bugününü ve geleceğini temsil ederken, Hyundai’nin tasarım vizyonunu en iyi şekilde gözler önüne seriyor.

Bir konsept otomobilden daha fazlası olan N Vision 74, motor sporlarından ilham alan teknolojileri seri üretim modellere uygulamadan önce araştırma, geliştirme ve test aşamasında kullanılıyor. N Vision 74, Hyundai’nin 1974’te sunduğu Pony Coupe konseptinin tasarımından ilham alarak geliştirildi.

ARAÇ İÇİ EKRANA TASARIM ÖDÜLÜ

Hyundai, ayrıca bağlantılı araç navigasyon ve bilgi-eğlence sistemi (ccNC) ve dijital yazı tipiyle de ödül alarak Red Dot 2023’e damgasını vurdu.

“Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” kategorisinde değerlendirilen bilgi-eğlence sistemi, Hyundai’nin tamamen yeni bir tasarım sistemi olarak öne çıkıyor. Doğada var olan yatay çizgilerin küçük grafik bileşenlerle birleşmesini simgeleyen bu ekran, sade ve düz grafik stilini kullanıyor. Bu grafik teması, ekranlar arasındaki tutarlılık da dahil olmak üzere aracın iç ve dış tasarımlarıyla mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

Araç sürüş sırasında kullanımı kolaylaştırmak için daha net bir şekilde dizayn edilen ekran, hem görünürlük hem de erişilebilirlik açısından endüstri liderleri tarafından ödülle taçlandırıldı.

‘TİPOGRAFİ’ KATEGORİSİNDE DE ÖDÜL ALDI

“Tipografi” kategorisinde de ödül alan Hyundai, global yazı tipi Sans UI ile de tasarımda dikkat çekmeye devam ediyor. Hyundai’nin yeni nesil mobilite kullanıcı deneyimi için geliştirdiği bu dijital yazı tipi, hem estetik hem de okunabilirlik açısından marka kimliğine önemli şekilde katkıda bulunuyor.

Hyundai Sans UI, şirketin global marka yazı karakteri Hyundai Sans’ın biçimlendirici tasarım özellikleri baz alınarak geliştirilirken, sürüş esnasında optimum okunabilirlik amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir