GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarTicari Araçlar

IVECO BUS, sürdürülebilir mobilite çözümleri ile BUSWORLD’de

Iveco Group’un markası ve yolcu taşımacılığına yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir mobilite alanında küresel bir oyuncu olan IVECO BUS, 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen BUSWORLD Türkiye’ye katılıyor.

IVECO BUS, dünya çapında faaliyet gösteren tam kapsamlı bir üreticidir. IVECO BUS, ticari stratejisinin bir parçası olarak, varlığını Avrupa dışındaki bölgelere ve özellikle Asya’ya genişletiyor ve sıfır emisyonlu olanlar da dahil olmak üzere tüm araç tekliflerini ve servis hizmeti tekliflerini sergiliyor.

IVECO BUS’ın ürün yelpazesi, markanın her türlü görev için verimli, güvenilir ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sunma kapasitesinin yanı sıra işletme maliyetlerine saygı gösterirken yaygın bir servis ağını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Sürdürülebilir mobilitenin benimsenmesini hızlandırmak için IVECO BUS şimdi Enerji Mobilite Çözümleri aracılığıyla donanım, yazılım, inşaat işleri ve danışmanlık hizmetleri açısından eksiksiz bir çözüm seti sunuyor.

 442 METREKARELİK STANTTA NELER SERGİLENECEK?

Salon 3’teki 442 m²’lik A07 numaralı stantta markanın üç önemli mobilite çözümü sergileniyor:

CROSSWAY: Kısa mesafeli ve orta mesafeli yolcu taşımacılığı için yenilenebilir yakıtla uyumlu şehirlerarası otobüs.

EVADYS: Bölgesel ve ulusal rota hizmetleri, havaalanı transferleri, organize seyahat turları ve geziler için tasarlanmış, yenilenebilir yakıtla uyumlu mükemmel bir iş ortağı.

E-WAY 12-m: tam elektrikli şehir içi otobüs. En iyi konforla eşleşen en yüksek performans için geniş menzil ve optimize edilmiş yolcu kapasitesi.

IVECO BUS TÜRKİYE’DEKİ VARLIĞINI ARTIRIYOR

IVECO BUS hem komple araç hem de minibüs şasisi sağlayabilen bir marka olarak konumunu güçlendirmek için verimli ortaklıklar ve iş birlikleri sayesinde Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşıyor.

Marka, Balıkesir’e ve Muğla’ya sırasıyla 10 adet CROSSWAY teslimatı gerçekleştirmiş olup, markanın bölgedeki bayisi FSM Demirbaş Otomotiv’in desteği ile müşterilerine yakınlığı büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 2.000 Daily şasi, yerel pazar beklentilerini tam olarak karşılayan minibüsler sunmak için uzman ve kalifiye üstyapı imalatçıları ortakları tarafından işlenmektedir.

Buna ek olarak, 2020 yılında Türkiye’de imzalanan bir endüstriyel anlaşma sayesinde IVECO BUS, CROSSWAY serisini yerel olarak üretmek ve sürekli büyümeyi desteklemek için üretim kapasitesini genişletti.

STANTTAKİ ARAÇLAR

BUSWORLD’de sergilenen CROSSWAY, 12 metre uzunluğunda, Tector 7 EURO VI-e 320 hp (235 kW) motor ve ZF şanzıman ile donatılmıştır. İçeride, düzen 53 koltuk, 2 yatırılabilir koltuk, klima, 5,1 m3 bagaj + 3m3 baş üstü bölmesi içerir.

Standdaki EVADYS, 12,1metre uzunluğundadır ve Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmıştır. Tam klima, yolcular için USB fişleri; 2 buzdolabı, 8,6 m3 bagaj alanı ve 1,6 m3 baş üstü bagaj alanı sunan 53 yolcuyu oturarak ağırlayabilir.

Sergilenen E-WAY, Combo CCS 2 ayrı şarj soketi kullanan 12 metrelik bir gece şarj versiyonudur. 140 kW’lık bir elektrikli çekiş motoru ve yüksek enerjili lityum-iyon NMC bataryalar (378 kWh) ile donatılmıştır. 3 kapı ve manuel bir rampa ile erişilebilen bu araçta konfor ve refah sunulmaktadır: ilave üçgen pencereler, tam klima, 24 oturan ve 49 ayakta yolcu ve tekerlekli sandalye alanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir