Karsan, Avrupa’da yine zirvede

2020 yılını yüzde 43 pazar payı ile elektrikli minibüs pazarında Avrupa’nın lideri olarak kapatan Karsan e-JEST, 2021’de bu payını yüzde 51.2’ye yükselterek bir kez daha zirvede yer aldı.

KARSAN, Avrupa’da elektrikli minibüs pazarını domine etmeye devam ediyor. Markanın 2018’de lanse ederek 2019 yılı başında yollarla buluşturduğu ilk elektrikli modeli e-JEST, 2020 yılının ardından 2021’i de Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının lideri olarak tamamladı.

Satışa sunulduğu daha ilk sene olan 2019’da Avrupa’da kendi sınıfından yüzde 24 pazar payı elde etmeyi başaran Karsan e-JEST, bir yıl sonrasında bu payını yüzde 43’e çıkartarak 2020’de sınıfının en çok satan modeli olmayı başarmıştı. Wim Chatrou – CME Solutions tarafından yayınlanan 2021 yılı 3.5-8 ton arası Avrupa Minibüs Pazarı Raporu’na göre; geride bıraktığımız yılda, yine bu başarısını geliştirmeyi başaran çevreci model, Avrupa’da elektrikli minibüs pazarındaki payını yüzde 51,2’ye çıkartmayı başardı ve iki sene üst üste sınıfının şampiyonu olmuş oldu.

Karsan CEO’su Okan Baş

‘HER İKİ ELEKTRİKLİ MİNİBÜSTEN BİRİSİ E-JEST OLDU’

e-JEST’in büyüyen başarı grafiğini değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş, “50 yılı aşkın süredir Türkiye’de minibüs pazarının en önemli oyuncularındanız. Şüphesiz ki, e-JEST’in küçük otobüs sınıfında elde ettiği bu önemli başarıda, özgün boyutlarının yanı sıra Karsan’ın bu deneyimi, distribütörlük yapısı ve satış sonrası hizmetler alanındaki yatırımları da büyük rol oynadı. e-JEST’i, Fransa, Romanya, Almanya, Portekiz gibi birçok Avrupa ülkesinde yaygın olarak hizmete sunduk. 2021 yılında da ikinci kez Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının lideri olan Karsan e-JEST, elde ettiği yüzde 51.2’lik pazar payı ile trafige kaydı yapılan her iki araçtan bir tanesi olmayı başardı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.