LG de elektrikli otomobil pazarında

Apple’ın 2024’te kendi batarya teknolojisini kullanarak binek araç üreteceğine yönelik çıkan haberlerin ardından LG de, Kanada merkezli Magna International ile anlaşarak elektrikli otomobil pazarına girdiğini açıkladı.

ABD‘li teknoloji devi Apple’dan sonra LG de elektrikli araç piyasasına gireceğini duyurdu.

Güney Kore merkezli elektronik şirketi LG, Kanada merkezli otomotiv parça üreticisi Magna International ile elektrikli otomobil parçaları üretmek için ortak bir girişim kurduklarını duyurdu.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın 2024’te kendi batarya teknolojisini kullanarak binek araç üreteceğine yönelik çıkan haberlerin ardından LG de elektrikli otomobil pazarına girdiğini açıkladı.

LG MAGNA e-POWERTRAIN

LG’den yapılan açıklamada, elektronik motor, inventör ve yerleşik şarj cihazları ve elektronik sürücü sistemleri üretmek için Magna International ile ortak bir girişime gidildiği bildirildi.

Yeni şirketin geçici olarak LG Magna e-Powertrain olarak adlandırıldığı belirtilen açıklamada, ortak girişimin ABD, Güney Kore ve Çin’de binden fazla kişiye istihdam sağlayacağı aktarıldı.

1 miyar dolarlık değere sahip ortak girişimde, LG’nin yüzde 51, Magna International’ın ise yüzde 49 paya sahip olacağı kaydedildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.