GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/Yenilik

Makyajlı Mercedes GLB yola çıktı

Mercedes-Benz’in kompakt SUV’u GLB güncel haliyle Türkiye’de yola çıktı. Makyajlı Mercedes GLB, Progresive ve AMG donanım ve 2 milyon 850 bin liradan başlayan fiyatla satışa sunuldu.

MERCEDES-BENZ’in kompakt SUV segmentindeki GLB modeli güncellendi ve Türkiye yollarına çıktı. Mercedes-Benz, geniş iç mekâna, kompakt tasarıma sahip GLB SUV’yi sayısız yenilik ve daha kapsamlı standart donanım ile müşteriler için daha da cazip hale getiriyor. Tampon altı korumasıyla birlikte yeniden tasarlanan ön tampon, aracın arazi sürüşlerinden gelen alışkanlıklarını öne çıkarıyor. Dört lamele sahip SUV radyatör ızgarası ve merkezî olarak konumlandırılan Mercedes-Benz yıldızı bu etkinin altını bir kez daha çiziyor.

2 MİLYON 850 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYAT

Progresive ve AMG donanım seçenekleriyle satışa sunulan makyajlı Mercedes-Benz GLB fiyatı 2 milyon 850 bin 500 ila 2 milyon 998 bin 500 lira arasında değişiyor.

Göz alıcı yeni yüksek performanslı LED ön farlar ve LED arka stop farları görünümü geliştirirken yeni eklenen dört jant tasarımı ve yeni Metalik Spektral Mavi gövde rengiyle artık daha fazla seçenek sunuluyor.

Yeni GLB’de Progressive Tasarım Konsepti’nde 18 inç, AMG Tasarım Konsepti’nde 19 inç jantlar standart sunulurken 20 inç jantlar da opsiyon olarak mevcut.

BAĞIMSIZ ÇİFT EKRAN

Önemli ölçüde geliştirilen iç mekânda öne çıkan özelliklerden biri de bağımsız çift ekran. Standart olarak ilgili gösterge paneli ve multimedya ekranları için iki adet 10,25 inç ekran standart olarak sunuluyor. Türbin görünümüne sahip havalandırma kanalları sportif şıklığa vurgu yaparken, arazi araçlarının karakteristik düz hatlı iç mekân alüminyum bileşenleriyle de kontrast oluşturuyor. GLB Progressive Tasarım Konsepti’nde deri direksiyon simidi, AMG Tasarım Konsepti’nde ise nappa deri direksiyon simidi standart olarak sunuluyor.

MILD HİBRİT DESTEKLİ BENZİNLİ MOTOR

Mercedes-Benz GLB’nin kaputun altında 1332 cc hacimli, 163 beygir güç üreten 48 volt mild hibrit destekli benzinli motor görev yapıyor. Bu ünite 270 Nm tork üretiyor. Kombine yakıt tüketimi 6.9-7.6 lt/100 km olan GLB’nin emisyon değeri ise 156-173 g/km.

KAPSAMLI STANDART DONANIM

Yeni GLB modelinde konfor koltukları standart. Koltuk kaplamalarında standart olan ARTICO deri isteğe bağlı olarak ayrıca şık adaçayı yeşili renk seçeneğine de sahip. Progressive Tasarım Konsepti’nde siyah, Macchiato Beji ve Adaçayı Yeşili renklerinde üç farklı ARTICO deri döşeme seçeneği bulunuyor. İki tonlu kırmızı-siyah döşeme olmak üzere toplam dört farklı kaplama rengi de seçenekler arasında. Standart donanımı da önemli ölçüde geliştirilen GLB, özel müşteri istekleriyle çok daha uyumlu hale gelecek şekilde uyarlanabiliyor. Temel donanıma Uzun Far Yardımcısı, geri görüş kamerası ve USB paketinin yanında, örneğin deri kaplamalı direksiyon simidi ve LED ön farlar dahil. Müşterilere artık Progressive Tasarım Konsepti’nde Park Paketi de sunuluyor.

EN YENİ NESİL MBUX SİSTEMİ

GLB artık yeni tasarlanmış ekran stilleriyle en yeni nesil MBUX sistemine de sahip. ‘Klasik’ seçeneği tüm gerekli sürücü bilgilerini sağlarken, ‘Sportif’ seçeneği ise dinamik devir sayacıyla hayranlık uyandırıyor. Deneyimi temel içeriklerle sınırlı tutmak isteyenler ise ‘Akıllı’ seçeneğini tercih edebilir. Bağlanabilirliği daha da geliştirmek amacıyla, GLB artık ek USB-C port ve daha yüksek USB şarj hızına sahip ve tüm USB soketleri aydınlatmalı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir