GüncelLansman/Yenilik

Mercedes’ten 10 dünya lansmanı

Mercedes-Benz, IAA MOBILITY’de 7’si tamamen elektrikli, toplamda 10 adet dünya lansmanı gerçekleştirdi. Dünya lansmanı yapılan elektrikli modelleri, EQB 350 4MATIC, Yeni EQE, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+, Concept Mercedes-Maybach EQS, Concept Mercedes-Benz EQG, Concept EQT ve smart Concept #1 oldu.

MERCEDES-BENZ, Münih’teki IAA MOBILITY fuarında, yeni modellerini müşterilerinin beğenisine sunarken aynı zamanda fuar boyunca iletişim esaslı ve deneyimsel bir marka olarak ön plana çıkıyor. Marka, bu yıl ilk kez gerçekleşen IAA MOBILITY konseptiyle, Uluslararası Otomobil Fuarı’nın (IAA) sunmuş olduğu tüm teknolojik fırsatlardan yararlanıyor. Mercedes-Benz, şehir merkezindeki Mavi Hat ve sergi merkezinde çeşitli temalı deneyimlerle, sıfır emisyonlu, sürdürülebilir ve dijital bir geleceğe duygusal olarak somut bir geçiş yapıyor. Mercedes-Benz “elektriğin öncüsü” olma iddiasını IAA Mobility’de bir kez daha gözler önüne seriyor.

TANITILAN 10 MODELİN 7’Sİ ELEKTRİKLİ

10 adet dünya tanıtımından 7’si tamamen elektrikli modellerden oluşuyor. Bu, elektrikliye geçiş sürecinin tüm markalarda kazanmış olduğu ivmeyi gözler önüne seriyor. Mercedes-Benz, kompakt sınıftan performanslı lüks sedana ve MPV’ye kadar tüm elektrikli araç portföyünü Odeonsplatz’da sergiliyor. EQB 350 4MATIC, EQE 350, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+, Concept Mercedes-Maybach EQS, Concept Mercedes-Benz EQG, Concept EQT ve smart Concept #1 olmak üzere 7 yeni tamamen elektrikli aracın dünya lansmanı gerçekleştirildi.

Mercedes-EQ modellerinden EQA 250, EQC 400 4MATIC, EQS 580 4MATIC, EQV 300, smart EQ fortwo coupé ve smart EQ fortwo cabrio da fuardaki yerini aldı. Böylece Mercedes-Benz, sahip olduğu tüm markalarıyla sürdürülebilir bir marka deneyimi yaratıyor ve “Elektrikte Öncü Olma” stratejisinin temelini oluşturuyor.

DÜNYA LANSMANLARI YALNIZCA ELEKTRİKLİLER İLE SINIRLI DEĞİL

Standın ortasında yeni başka araçlar da sergileniyor. Yeni tamamen elektrikli EQE ve Mercedes-AMG EQS’e ek olarak IAA’da görücüye çıkan diğer modeller de mevcut. Mercedes-AMG’nin ilk performanslı hibrit modeli Mercedes-AMG GT 63 SE PERFORMANCE (ağırlıklı, ortalama yakıt tüketimi: 8,6 lt/100 km; ağırlıklı, ortalama enerji tüketimi: 10,3 kWsa/100 km; ağırlıklı, ortalama CO2 emisyonu: 196 gr/km) ve C-Serisi All-Terrain haricinde bir de yeni S 680 GUARD 4MATIC (ortalama yakıt tüketimi: 19,5 lt/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 442 gr/km) ilk defa gözler önüne sergileniyor.

Mercedes-Benz AG İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bettina Fetzer; “IAA MOBILITY konsepti, diyaloğa dayalı ve deneyimsel bir formatta yeni hedef gruplara hitap ettiğimiz ve sosyal konulara odaklandığımız Frankfurt’taki IAA 2017 ve 2019’daki yaklaşımımız ile bazı yönlerden benzerlik gösteriyor. Bu nedenle yeni IAA Mobility formatını memnuniyetle karşılıyoruz. Münih’te insanların etkileşimde bulunabileceği ortak alanlar yaratıyoruz. Her şeyi kapsayan ve çağdaş bir marka deneyimi sunuyor ve geleceğin ulaşımı için yenilikçi, sürdürülebilir, dijital çözümler ve hizmetler sunuyoruz” dedi.

MERCEDES-BENZ’İN YENİ IAA KONSEPTİ

Mercedes-Benz için fuarlar verimli bir pazarlama aracı, çünkü birçok kişi markayla kısa sürede temas sağlıyor. Ziyaretçiler, ürün ve hizmetleri deneyimleyebiliyor ve doğrudan uzmanlarla konuşabiliyor. Örneğin 2019 IAA’da Mercedes-Benz standına iki haftada 561.000’in üzerinde kişi geldi. Ancak, müşteri ihtiyaçları değişiyor. Mercedes-Benz için zamanın ruhuna ve toplumun gereksinim ve güncel sorunlarına uygun fuar formatı geliştirmek önem kazanıyor. Yeni IAA konsepti, sürdürülebilirlik ve geleceğin ulaşımına odaklanma dışında “Açık Alan”, “Mavi Hat” ve “Zirve” gibi sunum seçenekleriyle bunu başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir