GüncelOto Teknoloji

OMODA 5’in yükselişi sürüyor

Türkiye pazarında da büyük ilgi gören Chery OMODA 5, teknoloji ve tasarımıyla Crossover SUV sınıfında genç kullanıcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Sadece Ekim ayında 11 bin 459 adet OMODA 5’in dünyanın farklı pazarlarına ihraç edilmesi de bunu kanıtlar nitelikte.

TEKNOLOJİ hızla gelişiyor ve trendler sürekli değişiyor. Böylesine bir çağda, bazı markalar zamanın ötesinde ürünler oluşturma ve bir sonraki döngünün trendini belirleme öngörüsüne sahip oluyor. Crossover SUV pazarı, gençler arasında oldukça popüler ve bu eğilimle doğru orantılı olarak satışlar da önemli oranda artıyor. OMODA 5, bu artışa paralel olarak sadece ekim ayında 11 bin 459 adetlik etkileyici bir ihracat rakamına ulaştı. Pek çok ihracat pazarında olduğu gibi OMODA 5, bu yıl Türkiye’de de tanıtıldı ve kısa zamanda oldukça sevildi. Tüm bu gelişmeler, onu gelecekteki ulaşımda öncü olarak konumlandırıyor.

TASARIMIYLA FARKINI SERGİLİYOR

OMODA 5, sınırları zorlayan ve gösterişli yeni bir ön ızgaraya sahip. Ön ızgarayı, çarpıcı, bölünmüş farlar tamamlıyor. Bu modern oluşum, yenilikçi ve teknolojik bir algı üretirken, aracın kolaylıkla tanınmasını sağlıyor. Çift omuz çizgisi, ön ve arka uçların gücünü vurguluyor. Gençlerin tercihini yansıtan eğimli arka bölüm, otomobilin genel sportifliğini daha da güçlendiriyor. Ayrıca arka aydınlatma grubu ve arka spoyler de genel dinamik tasarımı tamamlıyor. İster estetik ifade, ister yaşam tarzı açısından olsun, OMODA 5 harika bir denge ortaya koyuyor. Cesur ama dengeli karakteriyle genç neslin, gelecekteki SUV araçlara yönelik tüm beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor ve hem görsel hem de ruhsal tatmin sunuyor.

TEKNOLOJİ VE KONFOR BİR ARADA

OMODA 5’in akıllı kokpiti, geleneksel tasarımlardan uzaklaşıyor. Karmaşık unsurlardan arındırılan merkezi kontrol alanı, geleceğin teknolojisini yansıtan iki adet 10,25 inçlik ekrana sahip. İç mekân, fırçalanmış metal panellerin yoğun kullanımıyla titizlikle hazırlanan bir doku ortaya koyuyor. Surround ses sistemi ve 64 renkli, ritimli ortam aydınlatmasıyla donatılan araç, yüksek kalitede bir kabin deneyimi sunuyor.

AKILLI SÜRÜŞ VE ÜSTÜN GÜVENLİK

Akıllı sürüşte öncü bir SUV olan OMODA 5, çok sayıda gelişmiş akıllı teknolojiyle yollara çıkıyor. Uzaktan araç kontrolü, akıllı sesli komut ve çok daha fazlası, gençlerin beklentilerini tamamlıyor. OMODA 5, 17 adet sürüş destek sistemi barındıran gelişmiş ADAS özellikleriyle dikkat çekiyor. Tam hızlı ACC (Adaptif Hız Sabitleme), AEB (Otomatik Acil Durum Freni), FCW (Önden Çarpışma Uyarısı), 180° şeffaf şasi görüşü sunan 360° Panoramik Görüş, bunlardan sadece bazıları. OMODA 5, küresel popülaritesiyle daha fazla tüketiciye, konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sunarak yeni bir ulaşım yaşam tarzı oluşturuyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir