Opel’den Türkiye’ye özel ilgi

Her fırsatta Türkiye pazarının kendileri için önemini vurgulayan Opel CEO’su Florian Huettle, Türkiye’ye ikinci ziyaretinde yine önemli mesajlar verdi: Elektrikli Astra 3-4 ay içinde gelecek, yeni B SUV modelinin dünya lansmanı Türkiye’de yapılacak. Elektrifikasyona geçişte de öncü olmak istiyoruz.

OPEL CEO’su Florian Huettl, göreve geldikten sonra Türkiye’ye gerçekleştirdiği ikinci ziyaretinde de Türkiye pazarının marka için önemini vurguladı ve Türkiye’nin potansiyeline güvendiklerini söyledi.

İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarıyla buluşan Opel CEO’su Florian Huettl, geçen yıl Opel’in Türkiye’de çok başarılı bir performans gösterdiğini belirterek, “2022 senesinde yüzde 4.7 pazar payı elde ettik. Bu, 2021’e göre 1,2 puanlık bir artış anlamına geliyor. Çok ciddi bir büyüme, pazarın da oldukça dinamik olduğunu gösteriyor. Bu oran Türkiye otomotiv pazarını, globalde 5’inci sıraya getirdi. 2022, bizim için sadece bir başlangıç. Yeni modeller, yeni bayi yapılanması ve yeni satış stratejimizle pazarda daha da güçlü ve önemli yere geleceğiz” diye konuştu.

Opel CEO’su Florian Huettl

ELEKTRİKLİ ASTRA 3-4 AY SONRA GELİYOR

“Şu anda Türkiye’deki pazar payımız yüzde 5’in üzerinde ve hızla büyüyoruz” diyen Huettl, “2022, bizim için sadece bir başlangıç. 2022’nin sonunda yeni Astra’yı getirdik. Satış istatistiklerine bakacak olursanız, Astra, 2023’ün başında, kendi segmentinde üst sıralarda yer alıyor. Burada daha da büyük büyüme olacak ve Türk halkı buna ilgisini gösteriyor. Biz de bundan çok büyük memnuniyet duyuyoruz. Daha sonra, önümüzdeki 2 sene Türkiye’de ürünler açısından çok ciddi bir atağa geçeceğiz. Geçtiğimiz günlerde, yapacağımız bir sonraki lansmanı konuşuyorduk. Astra’nın bataryalı elektrikli versiyonu, yani salt elektrikli bir Astra’nın lansmanı önümüzdeki 3-4 ay içinde yapılacak.

Yeni Astra elektrik, ilk olarak 3 ülkede; Almanya, İngiltere ve Türkiye’de lanse edilecek. Neden? Çünkü Türkiye bizim için büyük bir pazar, önemli bir pazar, ana pazarlarımızdan biri. Burada büyümek istiyoruz. En ön saflarda yer almak istiyoruz. Türkiye’de başlayan elektrifikasyona geçiş hareketinin öncüsü olmak istiyoruz. Elektrikli Astra, önümüzdeki aylarda bu piyasaya çok büyük hareketlilik getirecek” dedi.

Göreve geldikten sonra ikinci kez Türkiye’yi ziyaret eden Opel CEO’su Florian Huettl, Mehmet Emin Avcı ile birlikte.

YENİ B SUV TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA TANITILACAK

Türkiye’ye 2 yeni araç daha getirmeye karar verdiklerini hatırlatan Huettl, “2 hafta önce açıklamıştım. Grandland’i Eisenach fabrikasında üretmeye devam edeceğiz. Yeni Grandland 2024’ün ikinci yarısında tanıtılacak. Türkiye’de SUV segmenti önemli bir segment. Orada büyüme potansiyelimiz çok yüksek yeni Grandland açısından baktığımızda. Bu modelin elektrikli ve geleneksel güç ünitesine sahip olan versiyonu da olacak. Böylelikle tüm müşteri portföyüne, Türk pazarına hitap edecek olan bir ürün haline geliyor. İkinci olarak yeni bir B SUV’u da Türkiye’ye getireceğiz gelecek sene. Şu andaki Crossland’in devamı olacak. Bu araç özellikle Türkiye pazarı için önemli ölçüde ilgi çekici bir araç olacak. Tam elektrikli oluşuyla bütün bu yeni eğilimin faydalarından yararlanacak. Ve bu araç ilk olarak Türkiye’de yapacağımız lansmanla dünyaya tanıtacağımız bir araç olacak” ifadelerini kullandı.

‘YENİ YATIRIMLAR VE TİCARİ ARAÇ HAMLESİ’

“Ticari araç sınıfında Türkiye pazarındaki ihtiyaçlarımızı belirlerdik ve gerekli modelleri getireceğiz” açıklamasında bulunan Opel CEO’su Huettl şunları söyledi: “Her müşteriye hitap etmek için tüm modellerimizin içten yanmalı ve elektrikli versiyonları olacak. Ayrıca bayilerimizin iç ve dış tasarımını yeni kurumsal kimliğimize uygun hale getiriyoruz. Online ya da bayiden satış konusunda entegre bir hizmet sunmak için IT yatırımları yaptık. Bu yatırımlarla ve yeni modellerimizle Türkiye pazarındaki başarımızı katlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.